Омилен и најнеомилен предмет во основно/средно

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Омилен предмет во средно: Неврно-психијатрија и англиски
Неомилен:Бизнис :ladno
 

митее!

Полноправен Член
23 февруари 2012
29
20
8
24
Strumitsa,Струмица
најнеомилени во основно:
Физика -бљак
Хемија - фуј
најомилени во основно:
Англиски - обожавам
Математика - си кулираш цела година и ти става висока оценка :p
Историја - си кулираш
физичко - нормално

во средно најнеомилени:
Електротехника (стручен) уфф, 9 часа неделно :S тоа е жалосно
Математика - ептен строгаа :D
во средно најомилени:

Македонски - ЦАР невиден ! :p
Англиски - обожавам
Техничко цртање - закон професор!
Ликовно - закон професорка!
Физичко - нормално :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dea

Deep Red

Нов член
25 февруари 2012
23
30
3
Битола
Во основно искрено немав, а пошо учев средно музичко на некој начин сите стручни предмети ми беа омилени, посебно хармонија, клавир, диригирање и хор. . .
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,871
1,123
Основно : граѓанска култура и математика, средно : бизнис xD
 

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
Основно:
- физичко
- биологија
- англиски
А за во средно ќе ви кажам за 2 години :D
ги мрзам:
- математика
- физика
- и хемија ( повише наставничката него предметот ) :)
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Основно:
Најнеомилени - Математика, Ликовно, Техничко
Омилени: Биологија, Физичко

Средно:
Најнеомилени: Математика, Физика, Математика, Физика и Математика
Омилен: Македонски (дива орда бевме на тој час) и сите други предмети на чии часови не сум присуствувал
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,405
9,110
1,683
Кушкундалево
Физика ми беше најомилен предмет. А најмногу мразев предмети како Социологија или Бизнис.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
27
Струмица
Основно и средно како најомилен ми беше музичко, кога ќе се сетам само ако имав 4 тест лелеее какво плачење имаше... :D после него беа психологија, педагогија, филозофија и драмска уметност :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048