Омилен и најнеомилен предмет во основно/средно

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
328
523
693
London,UK
Омилен-Математика
Најнеомилен-Биологија на тема хромозоми,гени и блаблла;)
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
169
171
43
Pust ostrov
Во Основно омилени ми беа ликовно , физичко,музичко,англиски,руски и географија , а неомилени сите останати /макед.мат.ист.хем.биологија и физика /не за друго него наставниците не беа ич добри луѓе.
А бо Средно Омилени макед,историја,билогија,хемијасоциологија и психологија ,а ти шо не ги сакав математика, физичко,музичко,физика и географија :eek
 

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Омилени:Италијански и Англиски
Неомилени:Математика и Физика
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dea

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Омилени: Англиски, Географија, Спорт
Неомилени: Физика, Математика, Хемија, Социологија, Македонски :banghead
Музичко и Ликовно за жал не учиме, а и тие ќе одеа во омилени :D
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Најнеомилени: Психологија, Хемија, Математика и Физика.

Најомилени: Географија, Англиски.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
до осмо омилен географија ,у средно информатика
неомилени сите други јбг
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Во основно обожавав математика, англиски и македонски, а мразев физичко и географија.
Во средно омилени ми беа математика, македонски и филозофија, а не можев да смислам ликовно и физика
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Во основно мразев историја, а во средно некако многу повеќе ја засакав. Исто и математиката во основно ми беше повеќе напната, а сеа е боље. Можда затоа што имам два пати неделно :D