Нумеролошка анализа на името

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
8 – Ова е кармички број, така што лицата кои го носат овој број живеат речиси сосема поинаков живот. Смирени се, повлечени, својот приватен живот и мисли ги чуваат во себе, мистериозно криејќи ги од околината...
100% точно
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
4 - Овој број претставува солидарност, обврска, потполна затвореност на личноста која го носи. Таквите личности се професионалци, а нивната предност е слободата на умот и кршење на табу темите. Се работи за комплексни личности, одлични пријатели, партнери, деца, родители. На нив, секој може да смета!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
5 - Друштвени личности, вистински светски патници. Ја сакаат слободата, дружењето, движењето. На нив најдобро би им одговарало живот во голем град, работа во која ќе комуницираат со многу луѓе. Тие се весели и знаат навистина да уживаат во животот

ауууууууу,баш така
со многу луѓе ма јас стварно со мнооооогу луѓе секој ден се гледам,подруштвена здравје:giggle
 

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
2 - Овој број носи среќа и задоволство, се работи за дарежлива и стаствена личност. Тоа се емотивни личности, сентиментални и многу, многу романтични. :unsure
 

Самовила

Полноправен Член
6 април 2013
48
33
18
3 - Ова е возвишен број и личноста која го има е често предодредена за големи случувања. Тие се интелигентни, духовни, па се чини дека често го "слушате" вашето трето уво. Ови лица некои работи ги знаат уште пред да се случат - предосеќаат, и по правило, нив ги очекува «голема судбина».
навистина точно
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28

7 – Овој број често се врзува со музите и нивната уметничка дарба. Лицата со овој број се уметнички души. Дали се занимаваат со сликарство, пеење, пишување книги или нешто слично - воопшто не е важно, важно е дека умотноста и креативноста се вмешани. Дефинитивно помеѓу нив се кријат вешти уметници. Покрај смислата за убавините, тие често и физички изгледаат атрактивно.


(Мижи митре тулумби паѓат)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana

Roxelana

Староседелец
13 март 2013
134
277
1,063
Скопје
7 – Овој број често се врзува со музите и нивната уметничка дарба. Лицата со овој број се уметнички души. Дали се занимаваат со сликарство, пеење, пишување книги или нешто слично - воопшто не е важно, важно е дека умотноста и креативноста се вмешани. Дефинитивно помеѓу нив се кријат вешти уметници. Покрај смислата за убавините, тие често и физички изгледаат атрактивно.

:svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harmonija

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
35
еее закооон. јас сум тројка хехех возвишен со голема судбина
не сте морале толку да ме фалите :mstickle
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Бидејќи си играте гематрија, еве ви една книга од познат окултист кој што си ја разбираше работата малку подобро за да не му биде само забава истата ;)

Повелете линк до книгата.

П.С. Методот на почетокот ме потсетува на еврејските езотериски текстови каде што е опишан методот на „Деветте комори“. Само тука е испомешано и не знам колку се валидни вредностите на буквите, се мислам дека Ц не би имала вредност 3 ;)
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Бидејќи си играте гематрија, еве ви една книга од познат окултист кој што си ја разбираше работата малку подобро за да не му биде само забава истата ;)

Повелете линк до книгата.

П.С. Методот на почетокот ме потсетува на еврејските езотериски текстови каде што е опишан методот на „Деветте комори“. Само тука е испомешано и не знам колку се валидни вредностите на буквите, се мислам дека Ц не би имала вредност 3 ;)

Реално гледано,вредноста е дадена онака по дифолт според местото кое го има во редоследот на азбуката: A, B , C = трета буква вредност три.Потоа некој со малку поетичност склопува текст за едноцифрените броеви и имаш забава за жута штампа колку ти душа сака. Али,за сечиј стомак има храна што може да ја вари.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI