1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Нумеролошка анализа на името

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Mila Kunis, 28 април 2012.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  [​IMG]

  BORTzE=2+70+200+90+5(H=E)=>2+7+2+9+5=25=7
  Секој што се вика Борче ќе има многу среќа во животот :D
  По логиката тука низ оваа тема :)

  П.С. Инаку горната слика е престава на „Кабала на Деветте комори“ со која секоја буква се сведува на најмал број и служи за шифрирање цели реченици, зборови... интересно е :)
   
 2. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  98

Сподели: