Нумеролошка анализа на името

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
34
Чајџилница
8 – Ова е кармички број, така што лицата кои го носат овој број живеат речиси сосема поинаков живот. Смирени се, повлечени, својот приватен живот и мисли ги чуваат во себе, мистериозно криејќи ги од околината.

Како што би рекол стариот кога го зезаше Бугарот

BULLSHIT нема врса осмицава со мене

 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Тотално без врска...:eek
7 – Овој број често се врзува со музите и нивната уметничка дарба. Лицата со овој број се уметнички души. Дали се занимаваат со сликарство, пеење, пишување книги или нешто слично - воопшто не е важно, важно е дека умотноста и креативноста се вмешани. Дефинитивно помеѓу нив се кријат вешти уметници. Покрај смислата за убавините, тие често и физички изгледаат атрактивно.
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
6 – Овој број е врзан со работата, таквите лица се способни, секогаш добро подготвени, организирани, често интелектуалци. Тие се одговорни родители, а им лежи професорска работа.

Хм, делумно точно, делумно крајно неточно. Организирана не сум, напротив, хаотична сум, а професорска работа тешко дека би ми лежела, од причина што не сакам деца :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
7 – Овој број често се врзува со музите и нивната уметничка дарба. Лицата со овој број се уметнички души. Дали се занимаваат со сликарство, пеење, пишување книги или нешто слично - воопшто не е важно, важно е дека умотноста и креативноста се вмешани. Дефинитивно помеѓу нив се кријат вешти уметници. Покрај смислата за убавините, тие често и физички изгледаат атрактивно.

Па да креативна сум, а за изгледот прашајте друг :rofl
 

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
413
663
31
Pax Terra
5 - Друштвени личности, вистински светски патници. Ја сакаат слободата, дружењето, движењето. На нив најдобро би им одговарало живот во голем град, работа во која ќе комуницираат со многу луѓе. Тие се весели и знаат навистина да уживаат во животот. Има повеќе точно, само она дека сакам многу голем град не е точно многу многу :D:D
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
2 - Овој број носи среќа и задоволство, се работи за дарежлива и стаствена личност. Тоа се емотивни личности, сентиментални и многу, многу романтични.
Со Труууу :wub(y)
 

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
413
663
31
Pax Terra
2 - Овој број носи среќа и задоволство, се работи за дарежлива и стаствена личност. Тоа се емотивни личности, сентиментални и многу, многу романтични.
Со Труууу :wub(y)
Нели ти напишав дека си плачка по моите играчки плачеше на времето. Не ти треба нумеролшка анализа, јас ке ти погодам :D:D:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana and Trouble

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
1 - Личноста кој го носи овој број е силна, понекогаш дури и егоистична, секогаш во работите тргнува од себе. Има висока интелигенција и е предодредена на среќа. Понекогаш сте живчани, но само поради тоа што понекогаш премногу делуваат растроено.

Првава реченица поточна не може да биде.