Новогодишна ноќ

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Може овака?

snow + coffee.jpg

Преку ден кафе/чај/греено вино, навечер winter jack. Преку ден глупирање надвор на снег, навечер топлење под ќебе. Пица. Ако не сме сами, можеби некоја игра. Прхепс една партија ризико? Ако сме сами можеби филм. It would be nice.
 
Последна промена:

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Во ресторан првите 3 вечери, потоа ми се чини 5тата вечер е коледе таман да затвориме сезоната со колбаЗи и вино.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Јас сум си еуфоричен во врска со НГ, пред се поради моментите поминати со моите и со најблиските другари и пријатели, кои во текот на годината се помалку ги гледам.
Нова година никогаш не сум славел по кафиќи, дискотеки и остали ''кул'' места и не би славел. Не би да фрлам небулозни пари за гинење на нога и една, две пијачки и празен стомак да ми врти 5, 6 саати. Не би да се расправам со мрсули чија единствена цел е да се направат ``кул`` пред женските со пијанчење. Не би да бидам у тесен простор со толку проста маса, па да се чудиш од кај се не би можело да ти долета петарда или остали пиротехнички средства. А се случувале вакви нешта и лани и полани - од братучеди што биле.
Неколку години веќе со друштвото кај некого дома си се собираме, си собираме пари, си купуваме што ни се јаде и пие, музиче си врти по наша желба, нема туркање, нема гинење на нога, нема празен стомак, нема глупа раја што мисли дека ако се надрви е кул, нема петарди, огномети и слични лајна - милина. После НГ некое филмче на тв и креветот. Годинава или пак исто или пак со моите домче и мирна глава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and escape

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Епа новогодишната ноќ како и секоја година ќе ја славам со друштво некаде собрани (куќа, викендица, стан or something) втората и третата вечер обично ги славам по кафани или ресторани така ќе биде и оваа.
Убави спомени, убави моменти и еуфорија како и секогаш ми создава Нова Година. :D (party)
И секако сакам да има снег поуба е атмносферата со него за нова.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Нова година како секој друг ден, ако не сум изморена ќе си пуштам некој филм, а може и елка ќе китам или ќе заглавам на youtube се додека не заспијам. Не знам ама последниве неколку години ич немам желба за славење и така не поднесувам гужви
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Се ближат празници, сите се подготвуваме (посебно женските, повеќе им е што ке облечат од колку каде ке одат :) )
Па каде ке славите, со кого?
Јас со дечкоми и друштво негде на плоштат..па ке фатеме после во некоја дискотекa.. :D
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ми го крадеш прашањето од весникот:DDDD
Инаку знам дека со друштво но уште не знаеме каде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MacedonishQueen

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Со друштво на планина. Долго ја имав оваа желба, дојде ред да се исполни.