Новогодишна ноќ

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Нова Година за мене е ко и секој ден. најверојатно ќе ја преспијам или ќе седам на компјутер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Периодов за славење Нова Година не е како што беше од изминатите години. Народов нема пари, нигде не планира или се во последен момент се дознава. Н.Г. си оди за час, не е кој знае што А-У, колку само да се дочекат минутките за прославувањето...порано се замарав каде-како, сега немам некоја желба, едино да испадне на плоштад (нарочито заради огнометот) или ништо случајно дома кај него....во топла постела :sram
 

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Поочајна новогодишна ноќ не сум имала одамна...
Како што можеби знаете, така „убаво“ сум скарана со друштвото...па морав дома да останам.
Во тренерки...пред компјутер...со родителите (бидејќи немам брат или сестра)...
Родителите, кој спие пред телевизор, кој на двосед со лаптопот наместо плишано мече...Да се убиеш!
Пуштив музика...рок. Добив: „Немој денес такви очајнички песни“...без да знаат за што се пее... Епа мене ме ми е убаво да слушам турбо-фолк или народно, па дури и ако е н.г. Размислував дали да си легнам или да се фрлам низ прозорец...
Но, братучед ми (кој е сеуште мал) родителите го „треснаа“ кај баба ми...Од очај, решив и јас таму да одам.
И...еве го братучед ми, на лаптопот игра Age of Mythology...Со сила го извлеков од столот. Па после се појави баба ми...почнавме да се глупираме. Си ги засукавме тренерките до колена, ги соблековме горните делови и почнавме да скокаме како душевно болни...Од очај, секако.
На крај, всушност ми стана забавно. Иако се чувствував како да сум душевна болница, или најблаго, детска градинка...некако не беше толку млитаво...
Па почнавме да имитираме турбо-фолкери и да рикаме...ова де, пееме глупи песни. Онака, за да ги исмејуваме турбо-фолкерите.
Баба ми всушност имала сок...а се плашев дека ќе ни даде млеко...Па испив еден литар и се задавив...па баба ми ни забрани да пиеме сок.
Потоа се деревме како луди, па грлото, како што ми беше болно, тотално го здробив...посебно од онаа одбројувањето.
Се вратив дома, моите спијат, на телевизорот History...Ги разбудив, па си ја пуштив „очајничката“ плејлиста (не е очајничка, но така почнав да ја викам заради мајка ми)...
Што велите?:svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Y1K991

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Поочајна новогодишна ноќ не сум имала одамна...
Како што можеби знаете, така „убаво“ сум скарана со друштвото...па морав дома да останам.
Во тренерки...пред компјутер...со родителите (бидејќи немам брат или сестра)...
Родителите, кој спие пред телевизор, кој на двосед со лаптопот наместо плишано мече...Да се убиеш!
Пуштив музика...рок. Добив: „Немој денес такви очајнички песни“...без да знаат за што се пее... Епа мене ме ми е убаво да слушам турбо-фолк или народно, па дури и ако е н.г. Размислував дали да си легнам или да се фрлам низ прозорец...
Но, братучед ми (кој е сеуште мал) родителите го „треснаа“ кај баба ми...Од очај, решив и јас таму да одам.
И...еве го братучед ми, на лаптопот игра Age of Mythology...Со сила го извлеков од столот. Па после се појави баба ми...почнавме да се глупираме. Си ги засукавме тренерките до колена, ги соблековме горните делови и почнавме да скокаме како душевно болни...Од очај, секако.
На крај, всушност ми стана забавно. Иако се чувствував како да сум душевна болница, или најблаго, детска градинка...некако не беше толку млитаво...
Па почнавме да имитираме турбо-фолкери и да рикаме...ова де, пееме глупи песни. Онака, за да ги исмејуваме турбо-фолкерите.
Баба ми всушност имала сок...а се плашев дека ќе ни даде млеко...Па испив еден литар и се задавив...па баба ми ни забрани да пиеме сок.
Потоа се деревме како луди, па грлото, како што ми беше болно, тотално го здробив...посебно од онаа одбројувањето.
Се вратив дома, моите спијат, на телевизорот History...Ги разбудив, па си ја пуштив „очајничката“ плејлиста (не е очајничка, но така почнав да ја викам заради мајка ми)...
Што велите?:svirka
Сакав да кажам „не ми е“. Сум го пропуштила најважото зборче.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Се уште се мислиме каде да славиме Нова Година и разгледуваме понуди
Ако може постирајте понуди во темава ќе ми помогнете и на мене и на сите оние кои се мислат каде за Нова Година
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
На фб најдов понуда за у city hall 650 денари само пиење и музика незнам кои ќе пееле
се мислам дали е добра понудава дали ќе има и други на моја возраст или повозрасни ќе има
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Имате добра понуда во ресторан К'смет позади рамстор, со ладни и топли предјадења, главно јадење и дури десерт во понудата влегува и (не)ограничено пиење и сето тоа за 1600 денари т.е 1599 (да си барате кусур). :)
Иначе по добро место за славење од дома т.е домашна атмосфера нема, кој што сака нека вика!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Незнам за понудите надвор од земјава, немам никогаш отидено.
Но за тука ајде да речеме кафана обично мени од 1300 ден, јадењето хмм - па не би пак
Една година се решивме во 9 часот вечерта за во кафич, и тоа убав кафич со рокче стил без карта ништо колку испиеш толку платиш. Тоа ми беше една од најубавите поминати НГ.
Годинава повторно во кафич падна договорот, 300 ден со топла даска во мени неколку грицки и се друго си плаќаш. Но искрено, ја би на викендица со друштво па и снег ако има јухуу не се враќам назад.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and escape

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Јас би да имам пари на местава од понудава. Подобро него да давам дупло повеќе за гардероба и мени во некоја локална кафана или клуб сеедно.
http://www.aurora.com.mk/milano-nova-godin-avtobus/
Се надевам дека ќе имам шанса во новата да искористам некоја слична понуда :)