Новогодишна ноќ

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
може пишав ама пак ќе си пишам, дома со сијаличките баш утре ќе си ги накитам и едвај чекам да му ја видам фацата на брат ми кога ќе ги види цел месец ме тера елка да китам, е ја китам ама на мој начин :D, друго друштво ќе ми прават неколкуте филма и се надевам петардите (само уште да ги купам). Ако сака некој да се приклучи и да си се дружиме сите заедно нека ми пише ќе имам јадења и пиење така да нит гладни ќе ве оставам нит жадни :)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Со либето и уште два пара. Фино станче, скарича, винце.. Лежерна атмосвета, мај стајл ..
Конечно после четири годинки првото утро во новата 2016 ќе се разбудам во негова прегратка.
Јухх :zelen што да посакам повеќе ...
Освен здравје, среќа, успех и гооолема љубов од сите до сите (wasntme)
 
Последна промена:

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Јас едвај го чекам 1.јануари и Виенскиот....А новогодишната ноќ се уште не знам каде :) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Дома, малиот, големиот и јас...кркање сарма, караџорџева торта...гнетење здраво и после легарчење пред тв со богатата ни новодгодишна програма и исмејување на истата :zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Дома, малиот, големиот и јас...кркање сарма, караџорџева торта...гнетење здраво и после легарчење пред тв со богатата ни новодгодишна програма и исмејување на истата :zelen
Новогодишна програма снимена во Август. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and MoonFairy

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Блазе (или не) оние што цел живот се со еуфоријата да одат по ресторани и да се китат цел месец унапред.

Ние уште се расправаме колку јадење и пиење ќе ни е доста и кој што да донира од дома. :D После ќе договараме што точно. :D
Битно хорорите се симнати, луѓето на број, па комотно можам да си појдам со мрсна коса и лански хеланки.
Да можам да вегетирам наредниве 10ина дена, радо би.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Слична како и минатите, ништо посебно, баш по мој терк. Дома со друштво, музиче по наш вкус, јадење и пиење колку ни душа сака,(мислам не е Нова година ако нема сарма, руска и кифли на маса) а веќе накај 5 утрото стандард некое филмче се пушта за тие што се уште во состојба да го гледаат,( ја обавезно после првите 20 мин се губам) :D.
 
Последна промена:

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ако оваа Нова Година е првата што ќе ја славам без сестра ми, ич не ја славам!
А бидејќи најверојатно така ќе биде, ќе си легнам да спијам уште од 10, во знак на протест!
И бидејќи навистина бев сериозен во своите закани, сепак ќе си славам со дада ми :)
Дома, со уште еден пар, музиче, играње, уживање.