Најлоши комбинации во исхраната | Црнобело Форум

Најлоши комбинации во исхраната

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Прво место зазема лубеницата со сирење и леб. Или уште полошо наместо лубеница грозје.
Потоа следат оние : тестенини и леб, маслинки и успат сирење, симит погача, маргарин и ајвар, пржено лепче во јајца со млеко и има сигурно уште што не ми текнуваат.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
морков благ со портокал и незнам уште што ти не, не беше моја комбинацијава , оти јас сум традиционалец и многу не експириментирам ама беше лоша...и телешко месо , више нема да пробам, уф !!!
 

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
Лубеница во киселина со бибер и феферончиња - грдо да гледаш, а не да пробаш.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
809
1,133
Skopje
Хамбургер и кока кола , Чварки и вино , Пача и ракија ... Ова да умрам не би јадел, ниту па сум пробал (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Торта и сок. Бљак. Торта само со вода ми е убава.
Топло чоколадо и помфрит со кечап и мајонез. Звучи одвратно, но мене ми е убаво. Ама не мислам прво топло чоколадо да испиеш па после помфритот, или обратно. Двете во исто време
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
346
63
Торта и сок. Бљак. Торта само со вода ми е убава.
Топло чоколадо и помфрит со кечап и мајонез. Звучи одвратно, но мене ми е убаво. Ама не мислам прво топло чоколадо да испиеш па после помфритот, или обратно. Двете во исто време
Ајдееееееее.....(puke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
30
Скопје
:^) Риба со кисело млеко. или Јогурт, и мислам на онаа риба скуша, лосос, крапче приготвено убаво со лимонче, со рендано морковче, со магдоносче, со лукче... Мммм... :frantic За рибата Ммммм... за Јогуртот,јок!

Пржени јајца плус мајонез. Отров. :D
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Туна со мајонез, тестенини со туна...знам дека многу луѓе ги обожаваат ама мене ми се згадува од самата помисла.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
30
Скопје
(inlove) Мммм... Туна со мајонез плус кечап. Ја туната поинаку не ја јадам, ако нема кечап плус мајонез, нема за мене туна. :D