1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најлоши комбинации во исхраната

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Sober_Soul +_+, 18 јануари 2013.

 1. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Прво место зазема лубеницата со сирење и леб. Или уште полошо наместо лубеница грозје.
  Потоа следат оние : тестенини и леб, маслинки и успат сирење, симит погача, маргарин и ајвар, пржено лепче во јајца со млеко и има сигурно уште што не ми текнуваат.
   
 2. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  морков благ со портокал и незнам уште што ти не, не беше моја комбинацијава , оти јас сум традиционалец и многу не експириментирам ама беше лоша...и телешко месо , више нема да пробам, уф !!!
   
 3. crvenkapa

  crvenkapa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  593
  Лубеница во киселина со бибер и феферончиња - грдо да гледаш, а не да пробаш.
   
 4. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Ананас од конзерва и шлаг... Деликатесот на братчето мое (puke)
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Хамбургер и кока кола , Чварки и вино , Пача и ракија ... Ова да умрам не би јадел, ниту па сум пробал :facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2
   
 6. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Торта и сок. Бљак. Торта само со вода ми е убава.
  Топло чоколадо и помфрит со кечап и мајонез. Звучи одвратно, но мене ми е убаво. Ама не мислам прво топло чоколадо да испиеш па после помфритот, или обратно. Двете во исто време
   
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Ајдееееееее.....(puke)
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  :^) Риба со кисело млеко. или Јогурт, и мислам на онаа риба скуша, лосос, крапче приготвено убаво со лимонче, со рендано морковче, со магдоносче, со лукче... Мммм... :frantic За рибата Ммммм... за Јогуртот,јок!

  Пржени јајца плус мајонез. Отров. :D
   
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,648
  Допаѓања:
  5,728
  Туна со мајонез, тестенини со туна...знам дека многу луѓе ги обожаваат ама мене ми се згадува од самата помисла.
   
 10. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  (inlove) Мммм... Туна со мајонез плус кечап. Ја туната поинаку не ја јадам, ако нема кечап плус мајонез, нема за мене туна. :D
   

Сподели: