1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најлоши комбинации во исхраната

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Sober_Soul +_+, 18 јануари 2013.

1. Aleksis

Aleksis Jukebox

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    1,440
    Допаѓања:
    2,539
    Прво место зазема лубеницата со сирење и леб. Или уште полошо наместо лубеница грозје.
    Потоа следат оние : тестенини и леб, маслинки и успат сирење, симит погача, маргарин и ајвар, пржено лепче во јајца со млеко и има сигурно уште што не ми текнуваат.

2. Anakin

Anakin Истакнат Член

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    869
    Допаѓања:
    977
    морков благ со портокал и незнам уште што ти не, не беше моја комбинацијава , оти јас сум традиционалец и многу не експириментирам ама беше лоша...и телешко месо , више нема да пробам, уф !!!

3. crvenkapa

crvenkapa Староседелец

Зачленет на:
    15 јануари 2013
    Мислења:
    235
    Допаѓања:
    593
    Лубеница во киселина со бибер и феферончиња - грдо да гледаш, а не да пробаш.

4. The_countess

The_countess Истакнат Член

Зачленет на:
    10 јуни 2012
    Мислења:
    441
    Допаѓања:
    547
    Ананас од конзерва и шлаг... Деликатесот на братчето мое (puke)

5. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,737
    Допаѓања:
    767
    Хамбургер и кока кола , Чварки и вино , Пача и ракија ... Ова да умрам не би јадел, ниту па сум пробал :facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2

6. Ballet is my life

Ballet is my life Истакнат Член

Зачленет на:
    9 јуни 2018
    Мислења:
    291
    Допаѓања:
    102
    Торта и сок. Бљак. Торта само со вода ми е убава.
    Топло чоколадо и помфрит со кечап и мајонез. Звучи одвратно, но мене ми е убаво. Ама не мислам прво топло чоколадо да испиеш па после помфритот, или обратно. Двете во исто време

7. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Истакнат Член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    606
    Допаѓања:
    345
    Ајдееееееее.....(puke)

На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ѕид на плачот

Ѕид на плачот Истакнат Член

Зачленет на:
    20 септември 2016
    Мислења:
    222
    Допаѓања:
    113
    :^) Риба со кисело млеко. или Јогурт, и мислам на онаа риба скуша, лосос, крапче приготвено убаво со лимонче, со рендано морковче, со магдоносче, со лукче... Мммм... :frantic За рибата Ммммм... за Јогуртот,јок!

Пржени јајца плус мајонез. Отров. :D

9. violetmoon

violetmoon Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    11 декември 2012
    Мислења:
    2,633
    Допаѓања:
    5,711
    Туна со мајонез, тестенини со туна...знам дека многу луѓе ги обожаваат ама мене ми се згадува од самата помисла.

10. Ѕид на плачот

Ѕид на плачот Истакнат Член

Зачленет на:
    20 септември 2016
    Мислења:
    222
    Допаѓања:
    113
    (inlove) Мммм... Туна со мајонез плус кечап. Ја туната поинаку не ја јадам, ако нема кечап плус мајонез, нема за мене туна. :D

Сподели: