Најлоши комбинации во исхраната

Sober_Soul +_+

Полноправен Член
17 јануари 2013
37
22
8
26
Овде можете да кажете кои ви биле најлоши искуства во некои комбинирање на јадења или пак комбинирање кое никогаш нема да го направите,а не да го пробате:rolleyes:...Кои се вашите најлоши комбинации?:)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Кд ке виду шкљон ставља балсамико у шопску или па мајонез на пицу
А бга'њоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооон !!!
 

Largo

Полноправен Член
15 јануари 2013
90
96
18
Рижото со ананас :unsure ми се чини дека желудникот сеуште не ми е оправен од тоа :^)
 
  • Like
Реакции: Sober_Soul +_+

Largo

Полноправен Член
15 јануари 2013
90
96
18
oвој сам едн пут пробаја брат, стфарно измешани емоцие : ) кењажа икс)
Абе то може добро е ако професионалец го зготви...ама јас какво што го јадев...ми се чини дека од тогаш ми с егади од секаков ориз
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Абе то може добро е ако професионалец го зготви...ама јас какво што го јадев...ми се чини дека од тогаш ми с егади од секаков ориз
Истикур батееее, зготфено у италијанску кујну , газда сакаше да еде, и ми викамо дај бе ке напраимо поише да пробамо и ми : )
ама поебасмо се , сееееестру... : )
 
  • Like
Реакции: Sober_Soul +_+ and Largo

Sober_Soul +_+

Полноправен Член
17 јануари 2013
37
22
8
26
Абе баба ми еднаш од едно списание најде некое кузне какво јадење заде го зготви...леле ко го пробав не знаев што јадам ми се згрози то со зачини кузне какви се спротивно му опна и то е (puke)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,995
9,625
1,683
Normandy
Кд ке виду шкљон ставља балсамико у шопску или па мајонез на пицу
А бга'њоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооон !!!
Јооој а кисел купус с`с балсамико??? Му е*у гада у врат му га напику сфе. :)))
 
  • Like
Реакции: Sober_Soul +_+ and parvati

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
24
Се секавам кога бев помала пред легнување увек си правев попара со пресно млеко и лепче ситно издробено и нели одозгора се става шекер, јас по грешка сол ставив.. и од тогаш повеке никогаш ја немам направено попарата бидејки дос ден денес ми стои тој одвратен вкус!;( Ама па многу си ја сакав таа попара .