1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најлоши комбинации во исхраната

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Sober_Soul +_+, 18 јануари 2013.

 1. Sober_Soul +_+

  Sober_Soul +_+ Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 јануари 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  22
  Овде можете да кажете кои ви биле најлоши искуства во некои комбинирање на јадења или пак комбинирање кое никогаш нема да го направите,а не да го пробате:rolleyes:...Кои се вашите најлоши комбинации?:)
   
 2. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Грав со шеќер и кафе со сол.
   
  На warr, 84 sk_Y ^_-, Sober_Soul +_+ и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Кд ке виду шкљон ставља балсамико у шопску или па мајонез на пицу
  А бга'њоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооон !!!
   
  На street_chic, Saladin и Sober_Soul +_+ им се допаѓа ова.
 4. Largo

  Largo Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  96
  Рижото со ананас :unsure ми се чини дека желудникот сеуште не ми е оправен од тоа :^)
   
  На Sober_Soul +_+ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  oвој сам едн пут пробаја брат, стфарно измешани емоцие : ) кењажа икс)
   
  На Sober_Soul +_+ и Largo им се допаѓа ова.
 6. Largo

  Largo Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  96
  Абе то може добро е ако професионалец го зготви...ама јас какво што го јадев...ми се чини дека од тогаш ми с егади од секаков ориз
   
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Истикур батееее, зготфено у италијанску кујну , газда сакаше да еде, и ми викамо дај бе ке напраимо поише да пробамо и ми : )
  ама поебасмо се , сееееестру... : )
   
  На Sober_Soul +_+ и Largo им се допаѓа ова.
 8. Sober_Soul +_+

  Sober_Soul +_+ Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 јануари 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  22
  Абе баба ми еднаш од едно списание најде некое кузне какво јадење заде го зготви...леле ко го пробав не знаев што јадам ми се згрози то со зачини кузне какви се спротивно му опна и то е (puke)
   
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Јооој а кисел купус с`с балсамико??? Му е*у гада у врат му га напику сфе. :)))
   
  На Sober_Soul +_+ и parvati им се допаѓа ова.
 10. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Се секавам кога бев помала пред легнување увек си правев попара со пресно млеко и лепче ситно издробено и нели одозгора се става шекер, јас по грешка сол ставив.. и од тогаш повеке никогаш ја немам направено попарата бидејки дос ден денес ми стои тој одвратен вкус!;( Ама па многу си ја сакав таа попара .
   
  На Sober_Soul +_+ и 84 sk_Y ^_- им се допаѓа ова.

Сподели: