1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најлоши комбинации во исхраната

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Sober_Soul +_+, 18 јануари 2013.

 1. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Најмногу се згрозувам од тоа кога ќе си ставам премноогу кечап или мајонез врз јадењето :banghead
  А исто така еднаш баба ми наместо сок на растварање од лимон ми растворила киско јаболкова киселина во вода (puke)(puke)(puke)
   
  На Nightmare_f, Sober_Soul +_+ и Sofija... им се допаѓа ова.
 2. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  печиво со грав и ореви (puke) или пак макарони со шеќер (puke)
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Ми се лоши кога ќе ја видам баба ми со лубеница леб и сирење .... (facepalm)
   
 4. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Грозје со леб и шеќер и краставица со шеќер
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Маргарин и шеќер.
  Леб,вода и шеќер.
  Јуфки и шеќер.
   
 6. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Шлаг над леб ....(ОГРОМЕН БЉАК!!!) (puke)(puke)(puke)(puke)(puke)(puke)(puke)
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  neznam nemam nesto gadno obicno jas sama si pravam neobicni kombinacii kako kiselo mleko i seker, przeni kriski so med, sirenje i lubenica...mh mh mh...
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 8. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Не можам да поднесам било каква храна со многу кечап и мајонез. Бљак.
  Исто незамисливо ми е тестенини со леб, а јадат бре луѓе. Ти му правиш лазањи он ти вика, а лепче? :eek
  Муабетов, купиле му плеј стејшн не знае да го играе.
  И сите тие слатко-солено-кисело комбинации ги нејќам, нека не сум фенси, ама одвратни ми се.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Било какво јадење со изнутрици ми ја превртува утробава...
  Исто така јазик, очи????? (puke)(puke)(puke)
   
 10. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Јуфки и кечап - Од тој ден престанав да јадам јуфки.:( Грозно... Верувајте, не сакате да пробате.
  Чоколадно млеко и манџа - Имам среќа што не повратив.
  Еурокрем и сол - Оваа сепак не беше толку лошо...А бе, кого лажам? Грозно беше.
  Сладолед и леб - Оваа од кога бев мала. Ви се допаѓа комбинацијата? Пробајте! Вкусот е извонреден...:rofl
   

Сподели: