Најлоши комбинации во исхраната | Црнобело Форум

Најлоши комбинации во исхраната

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,262
2,357
1,153
Skopje
www.facebook.com
Најлоша комбинација е кога ќе се измешаат сите вкусови наеднаш. Ама не додека се конзумираат туку отпосле кога ќе почнеш цревата три дена да си ги празниш преку сите можни отвори што ги имаш....

А иначе диња со сол ми е толку слатко како што ми е лубеница со сирење, ако не сте пробале пробајте поубаво нешто од тие две комбинации нема! :)
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Маргарин и ајвар , овошје и леб , пржени јајца со мајонез , едни парени колачи ( назлифатми мислам беа ) , сардина , ананас ( никаков , ниту свеж ниту конзервиран ) , леќа ..(puke)

Сирење и чај , омилен доручек :D