Македонски метал бендови

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Не можам да најдам некое видео баш, ама еве саундклауд од „Јаболко за Даскалот“. Еднаш имав можност да отидам на свирка (ма да не беа они главните фаци на свирката, за мене они беа главниот настан) и неам зборови за бендот. Уште од Тотем да најдам нешто и одма постирам.

https://soundcloud.com/jabolkozadaskalot
 

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
26
Битола


Еве нешто од Битола. Бендов повеќе не постои, но колку толку оставија некој белег на македонската метал сцена. Вокалот е ала King Diamond :D.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Hardfaced пуштија уште една песна од новиот албум:

Ти не се осудуваш да размислуваш, се плашиш каде би те одвела мислата
Не се осудуваш да дејствуваш, се плашиш од промена
Каде би те одвела мислата
Се плашиш од ПРОМЕНА !!!

 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,541
1,133
Морам уште еднаш да ги спомнам Chromatic Point овде. Имав прилика да присуствувам на нивна свирка и можам слободно да кажам дека уживав.