1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски метал бендови

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Solstice, 23 март 2013.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Овие Хардфејсд кога имаа промоција на новиот албум ја мислев една иста песна трае цела вечер. Не се нешто што би го слушал ни за без пари.

  Умреа правите металики во Македонија, нема ништо од таа сцена освен Санаториум.
   
 2. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Прва песна на дет металците Cortex. Чек ит аут !

   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  RIP Macedonian Metal, 1992-2015.
   
 4. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86

  Нова песна од Scattered.
   
 5. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  Омилената!

   
  На Thrashbt му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Бендиште
   
  На Beauty&Beast му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  На Thrashbt и Bohoushek им се допаѓа ова.
 8. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Бендиште! Иначе, мало првију за новиот албум на Scattered - Extrospection.
   

Сподели: