1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски метал бендови

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Solstice, 23 март 2013.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ново од Hardfaced, денес пуштено:

   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Тазе пуштено од Shock Troopers, под Diehard records:  Најновото од Alternative Nation, пуштено пред 5 дена:  И нивната малце постара песна:  AN на 31 јули ќе прават свирка со уште 2 бенда во Гаража Тафталиџе, Веро со влезници донација.
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099  muhahaha
   
  На Solstice и goodgod им се допаѓа ова.
 4. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Добро бе никој не ги спомна DFL :(
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Демек боговите никој не ги спомна.
   
 6. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Незнам зошто хеви метал бендовите во Македонија секогаш се сезонски :pusi
   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Албумот The Valley Of Unrest од Gears:  Одамна нешто волку добро македонско немам чуено, ме потсеќаат малце на Parkway Drive.
   
 8. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86


  Битолски бенд, кој набрзо би требало да го извади нивниот прв студиски албум.
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Преработка на ремек-делото на Smut:  Еве го и оригиналот:

   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Реиздание на Крв За Крв од Smut. Во име на 18 роденден, тие го преснимиле првиот self-titled албум од 1999.  Јас можам да простам, но НЕ ЗАБОРАВАМ!!
   
  На Jericho му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: