Магии

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Добро, ај сега доста трололо, вратете се во колосек. :)

loveme, се надевам не ја запали досега дневната. И труди се секогаш да пишуваш кирилично.
Не постојат магии и напитоци, па типацот гз преку глава да се залета по тебе откако на полна мсечина ќе му сипнеш капка пот, крв и урина во пијалокот.
 

Keepitreal

Полноправен Член
3 мај 2013
78
38
18
Вкрај не верувам во овие за мене глупости тешки. Сум слушал и тоа многу али ништо не може да ме убеди.
Дури и да осетам на своја кожа нема да верувам. Онака ми се ненакако без врска, не држи место муабетот. Демек црна магија и сеа болен е од рак, или пак оние од типот „ АХХ ТЕБЕ МАГИЈА ТИ НАПРАВИЈА ДА ПИЕШ “ или „ ИМАШ МАГИЈА ЗА КОМАР ИГРАЊЕ СИГУРНО НЕКОЈ ТИ ПОДМЕТНАЛ НЕШТО “ . Јас ако не сакам да пијам или да се коцкам ништо живо на овај свет не може да ме натера. Не магија не незнам ти што, и Путин да дојде не го прам она што не го сакам и крај.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Постојат магии, духови, вампири...Иван ги има видено, чак и опеано во неговото пишано уникатно издание за кое се слуша низ цел свет.
:unsure
Верувам, како што се имам изјаснето во неколку наврати, единствено во енергијата која ја поседува Универзумот, тоа е моја сила, моја религија.
Секоја индивидуа е благословена со разум, да одреди како ќе ја насочува својата енергија, како ќе се развива во природниот баланс...све друго е ветар и магла.
 

Lillian

Истакнат Член
7 април 2013
198
263
163
Постојат магии, духови, вампири...Иван ги има видено, чак и опеано во неговото пишано уникатно издание за кое се слуша низ цел свет.
:unsure
Верувам, како што се имам изјаснето во неколку наврати, единствено во енергијата која ја поседува Универзумот, тоа е моја сила, моја религија.
Секоја индивидуа е благословена со разум, да одреди како ќе ја насочува својата енергија, како ќе се развива во природниот баланс...све друго е ветар и магла.
Не секоја индивидуа е благословена со разум
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Обично сум суеверна личност ама во магии никако не можам да поверувам иако ми кажувале доста реални примери пак не може да ми влезе во глава дека такво нешто може да постои и функционира. Се е до психа.
 

marinium

Полноправен Член
9 септември 2013
56
7
8
25
верувам и не мислам него знам дека постојат и такви магии и такви луѓе што ги праат(:|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mistery :)