1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Магии

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Caci, 17 февруари 2012.

 1. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Не постојат и верувам во такви работи,бабини деветини
   
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Ima eden dokumentarec za Vlaska magija bas go zagledav,po jezivo nesto nemam gledano eve vi link pa koj saka moze da go zirne...strasni raboti se slucuvaat,nisto ne e slucajno :) (think)
  (worried)
   
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Ти па само некои морничави работи гледаш. Земи пушти некој филм, гледаш глупости тука.
  Еднаш една циганка ме застана на сред пат и рече дека ми е фрлена црна магија и дека нема да се мажам во Германија ако не купам некои семиња од кај неа.
  Му кажав да оди знаете каде и си заминав. :zelen(star)
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не постојат ама за секој случај веруваш во такви работи.
   
 5. full_infected

  full_infected Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 февруари 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Помош!
  Ова го најдов кај селската куќа пред неколку дена. Дали некој знае што значи и дали има врска со некоја црна магија?
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
   
 6. rikica01

  rikica01 Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  19
  Немора да значи дека не постојат ни црната, белата магија. Јас лично верувам во магија...
   

Сподели: