1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Магии

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Caci, 17 февруари 2012.

 1. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Прочитајте ја Златна Гранка од Фрејзер ве молам.
  Убаво кажал тој: Магијата е лажна практика што се заснова врз лажна наука.
   
  На ●Untouchable° и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Не правиш разлика од магија и магика? :)


  Арно кажал!
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Сакав само да насочам кон разликата :)
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Секако дека постојат магии. Јас неколку пати имам отидено кај жени кои се занимаваат со вакви работи. Најчесто одев за пари, ми правеа магии за да добијам на лото.
  Со едната жена се знаеме, не зема пари на никого, онака сака да прави добро таа само добри магии прави.
  А знам една што прави и лоши, таа е еден вид на платен убиец, ама многу пари бара, 50 илјади евра.
  Баба ми познава една која може да направи магија за да спаси живот ама и оваа скапа е. Цената на животот е 10 илјади евра, е сега не е ништо тоа ако ви го спаси животот.
  Мене тогаш кога ми правеа магија за да добијам на лото, ми даде таа еден лист на кој беше напишана целата постапка.
  Значи еве ќе споделам со вас, ако сакате може да пробате.
  Прво треба да земете наочари за сонце од оние теглите, или попознати како ленонки. Такви наочари треба да носите, и треба да облечете жолти шорцеви и влечки црни. Значи ќе ставите наочарите, жолти шорцеви, црни влечки и фудбалски дрес.
  Ќе напишрте ливче лото и треба да го уплатите така облечени кога ќе има полно сонце, значи само кога сонцето ќе е полно треба да уплатите. Јас неколку пати уплаќав ама не фати, изгледа дека немам жолти шорцеви, бели носев.

  Имам книга за магииве, ќе кажам уште некоја само да прочитам.
   
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Човек

  Човек Нов член

  Зачленет на:
  24 март 2016
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали некој бил кај Селман Минтас,или слушнал нешто за него
   
 6. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Никогаш не сум слушнала за тој човек...а од каде е тој?
   
 7. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Од шутка.
   
 8. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  И што прави ?
   
 9. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Човекот нека ти каже,тој знае.:)
   
 10. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Страв ми е да помислам а камо да одам кај такви луѓе :ladno
  може е оф ама најсоодветно ми е за овде некако ..
  Се сеќавам и никад нема да заборавам аку имав 9-10 год.. Сама бев дома, буквално сама во два спрата и вика една жена се корни пишти мислиш се закла.. Излагам ја ромка, постара жена., "Слези чедо вика, слези долу да ти кажам нешто " и сеа ја си слегувам по скали а оваа ме мерела што да скине дали конец или влакно од косава..
  И ми кине влакно на сила и ме седнува на стол. Од кај да знам ја шо прави таа и ја отвори женава дланкава и го стави влакното, дува врз него нешто мафтајќи со раката .. Си почна женава. "Тебе ќерко уба судбина те прати, ќе се мажиш за човек шо ќе те сака ама ќе гори некој плав по тебе вика, ќе те сака многу! Ќе изгориш и ти ама на крај среќна ќе си! "
  ти веќе си изгорела теткеее ..
  Го памтам тоа како вчера да беше, испаничив детенце нормално на 10 год оваа за брак ми расправа..
  Едвај се смирив знам дедо ми за кратко дојде .. ама...
  И од тогаш некое време ја сонував неа како од соседниот двор иде да ме убие и да украде нешто :rofl:rofl
  мразам вакви чуда..
   
  #60 ●Untouchable°, 28 март 2016
  Последна промена: 28 март 2016

Сподели: