Магии

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Секако дека постојат магии. Јас неколку пати имам отидено кај жени кои се занимаваат со вакви работи. Најчесто одев за пари, ми правеа магии за да добијам на лото.
Со едната жена се знаеме, не зема пари на никого, онака сака да прави добро таа само добри магии прави.
А знам една што прави и лоши, таа е еден вид на платен убиец, ама многу пари бара, 50 илјади евра.
Баба ми познава една која може да направи магија за да спаси живот ама и оваа скапа е. Цената на животот е 10 илјади евра, е сега не е ништо тоа ако ви го спаси животот.
Мене тогаш кога ми правеа магија за да добијам на лото, ми даде таа еден лист на кој беше напишана целата постапка.
Значи еве ќе споделам со вас, ако сакате може да пробате.
Прво треба да земете наочари за сонце од оние теглите, или попознати како ленонки. Такви наочари треба да носите, и треба да облечете жолти шорцеви и влечки црни. Значи ќе ставите наочарите, жолти шорцеви, црни влечки и фудбалски дрес.
Ќе напишрте ливче лото и треба да го уплатите така облечени кога ќе има полно сонце, значи само кога сонцето ќе е полно треба да уплатите. Јас неколку пати уплаќав ама не фати, изгледа дека немам жолти шорцеви, бели носев.

Имам книга за магииве, ќе кажам уште некоја само да прочитам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Страв ми е да помислам а камо да одам кај такви луѓе :ladno
може е оф ама најсоодветно ми е за овде некако ..
Се сеќавам и никад нема да заборавам аку имав 9-10 год.. Сама бев дома, буквално сама во два спрата и вика една жена се корни пишти мислиш се закла.. Излагам ја ромка, постара жена., "Слези чедо вика, слези долу да ти кажам нешто " и сеа ја си слегувам по скали а оваа ме мерела што да скине дали конец или влакно од косава..
И ми кине влакно на сила и ме седнува на стол. Од кај да знам ја шо прави таа и ја отвори женава дланкава и го стави влакното, дува врз него нешто мафтајќи со раката .. Си почна женава. "Тебе ќерко уба судбина те прати, ќе се мажиш за човек шо ќе те сака ама ќе гори некој плав по тебе вика, ќе те сака многу! Ќе изгориш и ти ама на крај среќна ќе си! "
ти веќе си изгорела теткеее ..
Го памтам тоа како вчера да беше, испаничив детенце нормално на 10 год оваа за брак ми расправа..
Едвај се смирив знам дедо ми за кратко дојде .. ама...
И од тогаш некое време ја сонував неа како од соседниот двор иде да ме убие и да украде нешто :rofl:rofl
мразам вакви чуда..
 
Последна промена: