Магии

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
ИМА злобни шо се занимаваат со такви глупости,познавам на други што пробале да им прават магии,а башка и мене проба една жена ама наместо да загинам јас она си го изгуби синот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Serenity

Нов член
23 јули 2012
18
12
3
Јас верувам.. ама мисам оти неможе сите да се занимават со ткви работи, треба да имаш посебно знаење па да се зафаќаш со ткви критични работи.. btw знаа ли некој некоо гатачка/бајачка у околина на струмица?
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Па верувам, да. Имаше поодамна една случка со една девојка шо му фрлила магија на еден дечко да ја сака. И ете ги уште се заедно.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Јас го сфаќам ова од малку „научен“ аспект.
Ако постои, не е ништо друго освен енергија. Позитивна и негативна т.е. во оваа сфера познати ко бела и црна магија.
Е сега ако постојат батици и дадиња ко Иван исцелителон (љољ) кои знаат да ја насочат таа енергија за некои цели, е друго.
Ама, за да има баланс во универзумот, ако на едно место изобилува позитивна енергија, спротивно од тоа место изобилува негативна енергија која го одржува тој баланс. Нешто ко кај магнетот.
Затоа ко демек тебе некој ти фрла лоша магија, и после ему му е убаво. Мхм.
Ее, мене и на мајка ми какви глупости ни имаат правено „другарка“ и мајка ѝ...пфф. Ни се фати, ахам. За газот.

Летово со другаркава ќе ни гледа демек една на кафе и оваа другаркава од километар се приметува дека е под стрес, и јасно, тука следи „предвиџење“: Ти си многу нервозна, дојди амајлија да ти направам.
И оваа сета се потресува, осеќала енергија кога оваа ѝ топела куршум. Да де.
За 500 денари и јас каква амајлија знам да направам ехее.
Сугестија, психа и стравот од непознато/натприродно си го прават своето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ucitelka and D.Kettering

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Постои ...
ДЕка некои земаат многу пари од тоа не значи дека тие незнаат ништо па тоа го прават само за парии...
Тие (Вљда) само сакаат се издвојат од другите и да покажат дека не е секој како нив и демек сега затоа што не се сите такви вредам многу повеке од некои па затоа сум платен \платена... :rolleyes:
Ми се има случено татко ми најде семе од некои трефки завиткано во фолија под душекот каде што спие ...
Бевме преплашени татко ми го зема и го закопа некаде подалеку од куќата ...
Така да не дозволувајте на секој да влезе во вашата сплана (ма да и куќа) затоа што не се сите добри како вас ...(јас ова сега го зборам од искуство)
Овие работи се навистина загрижувачки ... (worried)
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
не не верувам дека постојат магии
нема никакви докази дека некој ги пратви
инаку луѓе што прават магии како се наречени ??
и каква магија прави добра или лиша ??
пример Дејвид Коперфилд магионичар е ??....хммм...колку ли само не е :)
такада...тоа се трикови тренирани...а другите оние вуду магиии....бууу ке те буцнат со игла на куклата ке ти се скрши раката
срање у боја ништо повеке:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and slb_bobo

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Постојат,ама во Хари Потер :D
Не,не верувам во тоа,а и не се замарам дали постојат.
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Верувам во магија ии да ни се има слученоо и знам повеќе случки со магии

1. Со братучедите куќите ни се едни до други ии сега на нив ич не им одеше работата,постојано се караа дома,немаа пари многу ии отиднаја на бајач ии тоој им кажа дека во дворот им кажа поточно на кое место имало некој чвор и тој чвор треба да се запали за да се отстрани магијата и им кажа кој им ја направил. И тие бараа и навистина најдоја еден чвор од влакна не знам ни што имаше друго и го запалија и ја отстранија магијата..
Знам и други случки али ајде доволна е една :D
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Верувам во магија ии да ни се има слученоо и знам повеќе случки со магии

1. Со братучедите куќите ни се едни до други ии сега на нив ич не им одеше работата,постојано се караа дома,немаа пари многу ии отиднаја на бајач ии тоој им кажа дека во дворот им кажа поточно на кое место имало некој чвор и тој чвор треба да се запали за да се отстрани магијата и им кажа кој им ја направил. И тие бараа и навистина најдоја еден чвор од влакна не знам ни што имаше друго и го запалија и ја отстранија магијата..
Знам и други случки али ајде доволна е една :D

Раскажи !!! (happy)

:mstickle
 

Diablo III

Истакнат Член
10 јануари 2013
11
1
103
27
Јас верувам.. ама мисам оти неможе сите да се занимават со ткви работи, треба да имаш посебно знаење па да се зафаќаш со ткви критични работи.. btw знаа ли некој некоо гатачка/бајачка у околина на струмица?
:frantic :frantic:frantic
moe mislenje e da ne se zafakas so takvi raboti gatacki i bajacki oti seto e protiv crkvata i mislam deka i vo site dr veri i e mn opasno ako si hristijanka i ako odis v crkva posle nekoi raboti ke ti bidat zabraneti na pr pricestuvanje ili dr sl raboti znaci protiv crkvata e i te molam svati go kako sovet....pozz...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ucitelka