1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Која боја преовладува во вашиот плакар?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Minnie, 1 март 2012.

 1. dalmatian

  dalmatian Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 март 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  12
  кремава,тегет,црвена,розова.. аууфф ии уштеее многу :D
   
 2. jessiej

  jessiej Нов член

  Зачленет на:
  3 мај 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  5
  Сината. (а не ми е омилена боја) :^)
   
 3. RoxieHeart

  RoxieHeart Староседелец

  Зачленет на:
  6 мај 2014
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  58
  Црна, евентуално црвена, моите омилени. Се трудам да вметнам парчиња во пастелни бои сезонава, ми ласкаат на тенот светлите бои, ама не ми се по мерак баш.
   
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,695
  Сеуште црната иако летово се наоѓа и по некое светло парче во плакарот.
   
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  иста ситуација :D
   
 6. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Сите освен циклама
   
 7. Angel-Alessandra99

  Angel-Alessandra99 Староседелец

  Зачленет на:
  2 јули 2015
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  43
  Сива,бела,крем,црна,кафеава,виолетова,сина,розова,зелена и по малку жолта,портокалова,црвена,тиркиз и праска боја.
   
 8. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Црно, црвено, бело и најомиленото кремаво.. Се наоѓа и по некое жолто, плаво парче али тоа онака сезонски :D
   
 9. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Црна и црвена :)
   
 10. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Све ми боје лепо стоје!!!!;)
   
  На MacedonishQueen му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: