Кои од домашните обврски најмалку/најмногу сакате да ги работите? | Црнобело Форум

Кои од домашните обврски најмалку/најмногу сакате да ги работите?

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Сакам да готвам, тоа е единствената домашна обврска која ја извршувам со многу љубов, а останатите ги извршувам затоа што морам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,315
1,946
1,133
Најмногу мразам да бришам прашина, ептен многу мразам...а најмногу сакам да си прередувам плакар и да средувам алишта :)
 

LILI star

Староседелец
29 октомври 2014
13
15
603
Не обожавам баш да готвам и да прередувам плакари ,инаку другите домашни обврски ми се ок
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,014
1,123
Се ќе правам ама тоа пеглањето ич стварно ми е глупо изгубено време :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Сакам да готвам, но да не ми се меша никој. Не ми смета ни да перам садови, но да има солидни услови. Не ми смета ни чистење со правосмукална, дури и интересно ми е. Не ми смета ни обично чистење, само и за тоа да имам соодветни услови. Единствено ми смета се што е поврзано со веце. Чистење на шоља, на када, одвојување алишта за пуштање машина... ми се гади од помислата.
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,014
1,123
Малку по не глупо од шетање изгужвана :zelen
Најмногу сакам да готвам ама нејкам да ја сликам трпезата за на фејзбук.
Затоа мене омилен ми е матријалот пери-носи :zelen е зш не ставаш на фб луѓето ќе си помислат дека на фотосинтеза живеете по дома ...ццц
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
33
Oхрид
Мразам да смукам ,мора да ставам маска зошто сум алергична на прашина инаку се јас средувам ретко ми помага сестра ми . Нема тука најмногу- најмалку, мора да се чисти ;););)