Кои од домашните обврски најмалку/најмногу сакате да ги работите?

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Паа мијам садови скоро секој ден затоа што неам и не живеам со баба и мојте коа дојдат од работа се уморни и бар тоа да ги одменам , а исто знам да пуштам машината за испере , да фрлам ѓубре . Највеќе мразам чистење на вц, сеа за сеа не го правам тоа јас ама за неколку години сигурно. :eek
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Паа мијам садови скоро секој ден затоа што неам и не живеам со баба и мојте коа дојдат од работа се уморни и бар тоа да ги одменам , а исто знам да пуштам машината за испере , да фрлам ѓубре . Највеќе мразам чистење на вц, сеа за сеа не го правам тоа јас ама за неколку години сигурно. :eek

Е ако де и вецето не е толку страшна работа. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Snape

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Мразам да готвам и да чувам деца :). Сакам да чистам и да садам цвеќиња и да се грижам за нив !!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Сакам да готвам, можам и да чистам, бришам прашина и слично.
некако не го сакам баш миењето на садови ама може да помине и тоа.
во главно, домаќински тип сум си. :)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Пеглање. Друго ми е све океј. Не ми е тешко ни да правам јадење ниту садови ниту остало..
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
да го чистам вецето, да пеглам, правосмукалка да пуштам, прашина да бришам на определени места ич не сакам ама морам, а да готвам садови да замијам и што друго остана не ми е мака но од овие другиве толку многу се изморувам што на крај ништо не ми се работи.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Миење садови дефинитивно....друго се' правам без проблем!
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Најмногу од се сакам да пеглам. Денес два часа пеглав. Иако со четири годинки ја имам изгорено левата дланка со пегла, се познава белегот. Сакам да правосмукувам и сакам да готвам. Сакам исто да перам теписи. Мразам да чистам некои лочки на тепих или нешто мрсно ако се истурило да го бришам и исчистам да не е мрсно местото.
Обожавам да перам на рака.
 

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Чистење по дома ми е кардио, па не одбивам. Инаку имам малку опсесивно посесивна склоност кон организираност и не трпам неред, така да моите плакари често трпат прередување само заради едно единствено изместено парче или полошо сместено во несоодветна колона, сезона понекогаш и боја ( дискутабилно, воглавно црна преовладува али нема везе ).

Сакам детално чистење и се нервирам кога луѓето чистат "како мачорот со опашката". Сконцентрирано рибам вдлабнатини и ќошиња до совршенство. Правам сеопшт хаос кога огледалото постојано ми кажува дека имам погрешна комбинација на мене и не го чистам веднаш откако ќе го направам, посебно ако се брзам за излегување ( а кога неможам да се одлучам се случува да доцнам ). Заклучно, мразам чистење колку ради реда.