Кои од домашните обврски најмалку/најмногу сакате да ги работите? | Црнобело Форум

Кои од домашните обврски најмалку/најмногу сакате да ги работите?

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Во кои домашни обврски уживате, а во кои не?

Јас мразам миење садови (некад и јас морам да ги мијам), сакам чистење со правосмукалка (можете слободно да ме земете за чистачка), средување на алишта.......
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Во кои домашни обврски уживате, а во кои не?

Јас мразам миење садови (некад и јас морам да ги мијам), сакам чистење со правосмукалка (можете слободно да ме земете за чистачка), средување на алишта.......
Се' шо има преостанато за работа, а нема никој од домашните. Никогаш не сум им оставал мои ствари за чистење, миење итн. кога тие не се дома. А за нивните, е тука ќе се прашаме, секој си има обврска да се грижи сам за себе. Понекогаш ќе помогнам ама претендирам да не ги разгалувам па уше сеа да ми изиграваат старци и ја као демек да се грижам за нив
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mardy Bum

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Ке перам ама не пеглам :nah

Кандидат за прашина бришење и пеглање ако има,кажете,другото се нека е врз мене.

Спреми се физички и психички и доаѓај кај мене. Само немој да паднеш во несвест кога ќе видиш колку садови има. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Спреми се физички и психички и доаѓај кај мене. Само немој да паднеш во несвест кога ќе видиш колку садови има. :rofl
Дур не ми ја избришеш прашината,ај за пеглање немам моментално....никаде не одам :sreken :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK