Кои од домашните обврски најмалку/најмногу сакате да ги работите?

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ниедна не сакам. Цел живот сум растена со баба и мајка и речиси никогаш не сум морала да пипнам нешто. Не дека сум размазена, едноставно се било направено од нив, пред јас да имам можност да го направам, тоа најчесто наутро додека спијам. Иначе, заперувам садови, обавезно моите. А најмногу мразам нешто поврзано со тепих/килим. Подобро не ставај ништо, остави паркет и плочки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Vendetta

Староседелец
6 јули 2012
56
45
1,018
from infinity and beyond
Ниедна домашна обврска ако можам да ја направам нема да ја оставам неизвршена. Ги обожавам малите поправки по дома, некако ме исполнуваат :)
 

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Највеќе сакам да готвам и повеќе време поминувам во кујна
А многу го мразам пеглањето
 

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Се' работам, само не ме терај да бришам прашина и да бришам пенџери..за другото не ми е мака, и перам и мијам и смукам ама за првите две тешко со оглед на алергијата на прашина(worried)
(Смукањето со правосмукалка ми е издувен вентил за нервозата..... :sreken)
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
У горештиниве се ми е мака посебно да усисувам, али како и да е, по дома ништо не праам ја, мајка ми е педантерија на векот така да она секој ден усисува, џогира и ќе фати онака колку да помине пражина ќе забрише, веце-то го чисти и тоа е секојдневната рута а во сабота обавезно генералка си праи, така да јас немам потреба од ништо, евентуално некад да замијам садови што не ми е проблем никогаш ;) А кога сме сами дома со брат ми, кога никој ништо не ми вика да средам, да исчистам е тогаш па ми е мерак и да зготвам за нас, и да измијам садови, да исчистам, се...Иначе вака неам мерак :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Најмногу мразам да мијам садови! А најбрзо и најлесно ми е да забришам прашина :sram
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Најмногу мразам да пеглам да измијам садови да избришам прашина ..иако тоа го правам секојдневно од што морам не дека ми е мерак (:|