Кои од домашните обврски најмалку/најмногу сакате да ги работите?

ScorpioNka

Истакнат Член
29 март 2016
29
41
113
Јас мноооооооооооооооооогу мразам да пеглам алишта!! Ама МНОГУ!! :mad
А обожавам да си ја средувам кујната, тоа можам со саати, со денови да редам прередувам организирам и реогранизирам во неа :giggle
 

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Многу сакам да пеглам.
Несакам да готвам.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Несакам да готвам,само тоа не го сакам од домашните работи.
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Несакам да мијам садови и да раскренувам маса. За среќа најдпв некој кој ќе го прави тоа место мене
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Најмногу сакам да готвам. Си експериментирам со што стигнам, ме опушта, интересно ми е, па ајде запишувај рецепт ако е погодено, па менувај нареден пат ако не е, ама ми се допаѓа.

Мразам бришење прашина, посебно во деловите каде мора да се тргнат парчиња мебел за да не остане само замаскирано напред, а позади да има ластичиња, фискални од 2013, рандом пердуви што некако се протнале при проветрување, итн... Тешко ми е тоа тргање и местење.
И влечење мокри алишта не ми е баш најомилено, но се трпи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Најмногу сакам да готвам.
+1 Обожавам да готвам. Од измислување сосови за чипс, до главно јадење, колачи, торти.... небитно, цел ден може да останам во кујна, да играм со храната, од ништо да излезе нешто и да не осетам колку време поминало.
Ама, кога ќе дојде време за миење |-(, Стварно не сакам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra