1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кое е вашето хоби?

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  1,898
  Ранецот на рамо и на планина...добро качување некои 5-6 саати...или пешачење до некој поодалечен манастир...онака да си ги средиш и мислите и телото...
  А кога не чини времето..кафе и добра книга во рака...
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SanjaP

  SanjaP Полноправен Член

  Зачленет на:
  25 март 2013
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  8
  читање книги
   
 3. Roxelana

  Roxelana Староседелец

  Зачленет на:
  13 март 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  276
  Моето најомилено хоби е фантазирањето. Често, многу често знам и да филозофирам.
  Во листата би ги додала и слушањето музика, играње одбојка, читање книги и пишување поезија и проза, медитирање (ако можам да го наречам тоа хоби)
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Моето омилено хоби е мрчење и контрање.
   
  На True_Blood му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  никое...:nah

  можеби фитнесот во последно време...
   
 6. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Се нешто.
  Трчање, читање, медитација, возење точак,
  цртање, пишување, гледање на природни форми( дрва, облаци, ѕвезди, песоци)
  сноуборд возење,
  фитнес,пишување, готвење....
  Што уште?
  Има уште нешто верувам.
  Што ќе ми текне во моментот тоа го правам.
  Можности за хоби милион.
  Ах да, работа во градина околу цвеќе.
  Фантазирање( ако се рачуна за хоби)
  ролери...

  Пс. Во последно време анализирање на туѓи мисли:)
   
  На *V****** и parvati им се допаѓа ова.
 7. Luisana12

  Luisana12 Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 мај 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  40
  Еве на шо го арчаам слободното време
  на играње одбојка,цртање и сликање.-тоа највеќе обожавам,трчање,возење ролерки..и тоа :)
   
 8. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  Планинарење и риболов :wavespin
   
  На NoGood му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NoGood

  NoGood Нов член

  Зачленет на:
  7 јули 2013
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  15
  Една подршка за планинарењето колега. Мои хобиа се планинарење, шах, читање книги.

  EDIT: еве и еден поздрав за риболовот :D

  [​IMG]
   
  На parvati и red dragon им се допаѓа ова.
 10. Abe CreP

  Abe CreP Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  84
  Ме интересира некој дали се занимава со стрелаштво и дали има некоја информација каде би можел да земам добар лак ? :unsure
   

Сподели: