1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кое е вашето хоби?

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. kizzo

  kizzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2013
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  1,328
  во ред :D ;)
   
  На Sofija... му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Хоби.. не е едно повеќе ги имам :)))))))))
  првото хоби од секогаш ми било да творам :)
  второто хоби е слушање музика :)
  друго хоби шеткање и патување, проучување на нови места .. си велам доста е за сеа :D
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  [​IMG]
   
  На *V******, Prashina и MoonFairy им се допаѓа ова.
 4. MountainMan

  MountainMan Активен Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  151
  хм хоби, на денешно време секоја работа ти е хоби, пример ОГОВАРАЊЕ хаха... џст кидинг афкорз. Читање книги, од денес и форумомв ке го вметнам како хоби, кога можам одам на планинарење, вежбам бодибилдинг (ама не го сместувам во хоби зошто инаку го гледам тој спорт), гледање ДокторХаус-го обожавам зошто сум кандидат за медицински факултет здравје за 2 години... И тоа.
   
 5. FranZ Ferdinand

  FranZ Ferdinand Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  113
  Моето хоби е да слушам музика,да гледам концерти на youtube,да седам до сабајле на facebook,понекогаш да го соберам мојот бенд да свирам да се откачам и тоа е све :unsure ....
   
 6. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  бокс, мрежи и филмови :)
   
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Гледање аниме серии и спортски активен.
  Кога бев помал и шах играв, татко ми шахиста е ама јас не се истерав на него.
   
 8. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
  слушање музика...едноставно ме опушта..
   
 9. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  правам авио-модели од картон, доста успешни...првиот кој го направив некогаш одамна беше МиГ 21 (nod)
   
  На violetmoon, The Tramp и Mistery :) им се допаѓа ова.
 10. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Ееееј па и јас си имам хоби бе :sreken Си собирам сликички од убави мажи и си ги лепам у тетратка, ама сега го запставив малку, сега си ги симнувам од гугл и на фб си ги ставам по посебен албум :zelen Си пишувам по некоја поема, кога имам ептен инспирација (сега поретко ја имам:(), читам книгички. Ми беше кошарката до пред 2 години ама вече не тренирам, сега само низ маало баскетче, другооо од концерти собирам карти и си ги лепам у тетратче, уште од 2005 имам залепени дешавки, хоби ми е исто така да пушам трава од време на време (во слободно време нели :D ), сеега здравје да се стопли си возам ролери на кеј, си џогирам и тоа е тоа ;)
   
  На Roxelana и Mistery :) им се допаѓа ова.

Сподели: