Како да ослабам ефикасно? | Црнобело Форум

Како да ослабам ефикасно?

ivanana

Староседелец
15 мај 2013
15
1
603
42
Согласува сум ко сето кажано до тука. Но јас обидував различни диети, но без резутат. За тоа сега барам друго решение за овој проблем. Сепак благодарам за советите!
 

ivanana

Староседелец
15 мај 2013
15
1
603
42
За мене липовон е многу квалитетен производ. Јас го користев пред 4 месеци и можев да загубам 6 кг. Сега се чувствувам многу добро.
Здраво. Можеш ли да ми кажеш како точно функционира овој производ. Има ли било какви несакани ефекти? Благодарам!
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Гледам дека темава ја нападнале Јеховини Сведоци, преправени како велнес тренери ор самтинг...
Значи термити!(facepalm)

И, дај да не се лажеме, додека не го запотиш задникот и не се мрднеш од пред компјутер нема да те куртулат ни апчиња, ни шејкови, ни сеанси кај Иван Исцелител.
Контролата над сопствената потсвест е многу важен дел од овој процес, зашто реално сите знаеме и каква храна да се јаде и што да се пие, ама додека не се надмине она „ АЈ САМО ОВА НИШТО НЕ Е “, „ АЈ ДЕНЕСКА ЌЕ ПРЕКРШАМ ОД УТРЕ ПАК “...све е залудно.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Најпрвин.
Не си прај со умот барјам од седење и со пиење на шејкови, диетален леб и не знам ти што дека ќе ослабиш. А верувам дека внесуваш и друга храна освен диетална, а таа внесува калории. Тие калории односно енергијата треба негде да се изнесе/истроши.
Па затоа би те посоветувал да ставиш акцент на вежбањето, а на втора важна точка да ти биде исхраната. Најпрвин почни да трчаш, не мора да се форсираш како почетник... еве да речеме, почни со 3 круга,па така секој изминат ден зголемувај ги круговите. Имаш јаже почни да скокаш на него, ако ти е срам да одиш во теретана, имаш интересни вежби на јутубе за жени кои што би ти помогнале во ослабувањето.

Ова не се прави преку ден/недела па и месец... Треба издржливост, желба и упорност!
Со среќа!
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,396
5,901
1,683
Disco
За мене липовон е многу квалитетен производ. Јас го користев пред 4 месеци и можев да загубам 6 кг. Сега се чувствувам многу добро.


За 4 месеци за малку ќе загубеше 6 кг? Со неисправна вага ќе изгубиш повеќе...
 

veria

Истакнат Член
22 мај 2013
6
1
103
37
Здраво. Можеш ли да ми кажеш како точно функционира овој производ. Има ли било какви несакани ефекти? Благодарам!

Главната акција на липовон е да потиснува гладот​​. Јас не сум имала продблем со несакани ефекти!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ivanana

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Еве јас сум аут оф спејс, ова липовон таблети ли се некои, чај, шејк, млеко од диносаурс? Што е? :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

ivanana

Староседелец
15 мај 2013
15
1
603
42
Зошто сето сте расположени скептични кон новите производи. Сакам да знам повеќе за тах. Мислам дека може да ми се од корист!