Како да ослабам ефикасно? | Црнобело Форум

Како да ослабам ефикасно?

stoiana

Нов член
16 мај 2013
2
0
1
41
Ако има пилула со што можам да загубам килограми, сакам да знам за него! Но нема! Вежби, спорт, заборавете на cutest и по малку леб!
 

Keepitreal

Полноправен Член
3 мај 2013
78
38
18
Батали диети пред некој ден коа слушнав ( скрајада ) дека од апчина и од правење диети на мој познаник жената добила рак на желудник и почина за жал, баталив и ја диети и такви глупости.
Сум пробал илјадници ствари али најбезбедно по здравје, најздраво и најефикасно е ЗДРАВА ИСХРАНА а не диети !!
Минимум 3 пати неделно тренинг.
На здрава исхрана мислам на месо, зеленчук и овошје и од течности вода и чаеви.
Имаш илјадници комбинаци за храна не се секирај нема да си гладна ;)
Во никој случај немој да си пробаш нити малку :
- Газирани или густи СОКОВИ
- Благо под никој случај ( освен мед органски ( припазвајте да е со ознака дека е тестиран и природен ))
- Леб, кифлички, чипси, смоки, гризини и такви глупости никако !

Значи целта е да јадете природна и здрава храна, а не преработвата преку 100 фабрики пред да дојде до вас.
Јас со све пробав али само вака успеав да ослаба 20 килограми.

Среќно! :);););)
 

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
Зимово ми излезе нешто работа по цели денови бев надвор, цел ден натака-навака и како бев улежан од празниците по половина килограм на ден слабеев. За 20 дена стопив 10кг., се исушив.. Затоа ја би ти препорачал само поголема физичка активност, немора нешто многу напорно и резултати веруј дека ке има.
Вакви апови земаше еден другар и еднаш се онесвести у бус. Не би ти препорачал вакво нешто.
 

Pinkita

Нов член
21 мај 2013
8
2
3
32
Драга Ивана,
Јас сум wellness coach, доколку сакаш да направиш промени во твојот изглед мора да почнеш најпрво од внатре. Тоа мислам на соодветни OБРОЦИ (а ова не вклучува диета) кои ке бидат идеално избалансирани со сите потребни витамини и фибер честички (за регулирање на стомачната флора, која ке ти обезбеди поголема абсорбција на витамини, и делење на нехранливите кои се исфрлааат од огранизмот) а сепак да не бидат високо калорични. Овие оброци се прават во зависносто од твоите параметри кои не се само висина и тежина. Се прават на специјална вага која мери 10 параметри, мускулна маса, масно ткиво, поткожни масти, висцеларни масти, вода во организмот... и др. и во зависност од нив се креира програма пр. за зголемуванје на мускулна маса,,, или за намалување на обем на струк,,, или за проблеми со надуеност,,, и ред други проблеми. за 3-4месеци би можела да симнеш 10кг и науцисх да ја следисх потребата на организмот во даден момент сто ти бара, а само така нема да ја вратисш повторно високата тежина.
Доколку си заинтересирана би можела да добиеш мерење на овие параметри бесплатно кои инаку коштаат 1500денари во Ремедика и Систина, и на овој начин со моја помош да намалиш килограми. :kafe
 

Pinkita

Нов член
21 мај 2013
8
2
3
32
Масните келии се празнат и се полнат, ако за недела дена изгубиш со пилула 5кг, верувај дека следното прекинуванје со само еден оброк повеќе од нормалниот ке ги наполниш и пак ке се вратиш во стара форма.
 

veria

Истакнат Член
22 мај 2013
6
1
103
37
За мене липовон е многу квалитетен производ. Јас го користев пред 4 месеци и можев да загубам 6 кг. Сега се чувствувам многу добро.