1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како да ослабам ефикасно?

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од ivanana, 15 мај 2013.

 1. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Само трчање за да се ослабе и да се пази што се јаде
   
 2. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Ефикасно слабеење, нема луѓе - нема со седење, ја да ви кажам. Јас еве не знам колку години мачам мака со кг, јадам преку ноќ, другиот ден - дента ете ми ги. :) Надуена сум, јбга. Нема ни две убавини, седење дома, недвижење или брз живот го убива чоека.

  Кај не сум била, по нутриционисти, по глупости... Али, секој нутриционист, бара од тебе нешто, нешто повеќе... Не можа она да ти го среди животот, мора сам тоа ти да го сакаш... Не може она да направи чудо од твојот живот и твојата тежина, може ќе направи, ама ако не се придржаваш ( како во мојот случај ) , е многу лошо. Со здравје да си ги носам стриите. Јебем ти живот! :kafe:facepalm2 (морам до исповедалница да тркнам, да си ги преточам чувствата)
   
 3. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Prosloto leto odev eden mesec kaj Turundzieva. Oslabev dve ipol kila. Loso e toa sto mora da se kupuva hrana od Healthy food, Zegin i DM. (so objasnuvanje deka se somneva vo kvalitetot na makedonskata Hrana). Hrana za edna nedela cinese 2500 denari. Dopolnitelno treba da se kupuvaat bademi, lesnici i brazilski orevi. Ne mi se svigase toa sto, koga vide na edno od merenjata deka sum se zdebelila edno kilo, loso nastapi. Mnogu malku mi davase za jadenje. Posle kratko vreme gi vrativ izgubenite kila. Sto i fali na makedonskata hrana? Zosto mora da se kupuva od specijalni marketi? Izvinete za latinicata, od mobilen sum.
   
 4. Danzl

  Danzl Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  17
  Само посна храна и се ослабува резултатот ќе се покаже после 1 месец ама сигурно е ефективно после диета се придржуваш на исхрана не јадеш многу а во тек на диетата уште подобро ако можеш 2 пати на ден да јадеш ако не 3 пати и помалку од што се јадеш сега сигурно има ефект зависи и до организнот просекот на диетата е 6-8 кг
   
 5. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Nikako da gi namalam kilogramite sto gi kaciv otkako sum na fakultet. Se zdebeliv dopolnitelno uste nekolku kila. Problem e sto vo bifeata ima testenini. A i nemozam celosno bez leb.
   

Сподели: