Како да ослабам ефикасно?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Добро ова може на подолги стази да даде резултат !

За брзо и ефикасно потребни се 2 работи, секс секојдневно и спортска активност 4 пати во неделата ,нема поефикасно од ова !!
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Мери внес на калории, движење, спорт и 3 литра вода дневно. Јаглехидрати минимум.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
ќе си трчаш на кеј Ивано или каде било ако си од Ск ,а ако не си пак ке си трчкаш само не на кеј во Ск , така да сексот е многу важен сегмент и ги движи сите мускули на телото ,тоа ти е слично како да скокаш на јаже ,само тука скокаш на сајла и имаш 3 во 1 стронг (како нес кафе ) :D;)
СПОРТ И СЕКС :cool::kafe
 

adrenalin

Нов член
Мери внес на калории, движење, спорт и 3 литра вода дневно. Јаглехидрати минимум.

3 литре воде је мало превише за дневни унос, без обзира на физичку активност. Постоји ризик да се разреди крв..

Ниједна научна студија није до сада са 100 %-ном сигурношћу утврдила колика је неопходна количина течности која би требала да се у периоду од 24 часа унесе у људски организам. Неко каже 1,5л, неко 2л итд..међутим, неки тврде да је све преко нпр. 0,7 л превише.
 

Coccinella

Староседелец
5 август 2016
19
11
1,003
Вака како мене, ќе купуваш се што ќе видиш, ќе се задолжуваш, ќе се расфрлаш со парите и нема да ти остане ништо за да јадеш квалитетно. И сакал не сакал слаб ќе бидеш...