1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како да ослабам ефикасно?

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од ivanana, 15 мај 2013.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Добро ова може на подолги стази да даде резултат !

  За брзо и ефикасно потребни се 2 работи, секс секојдневно и спортска активност 4 пати во неделата ,нема поефикасно од ова !!
   
 2. NaKiroKuro

  NaKiroKuro Нов член

  Зачленет на:
  3 ноември 2015
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  12
  Секс колку можиш појке ...најефиксна диета :D
   
 3. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  Мери внес на калории, движење, спорт и 3 литра вода дневно. Јаглехидрати минимум.
   
 4. Од друга перспектива

  Од друга перспектива Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  18
  Јас многу сакам да ослабам, ама без ёмилка чукуладо, не можам да си го замислам дено... :(
   
 5. ivanana

  ivanana Староседелец

  Зачленет на:
  15 мај 2013
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  1
  Само со секс едвај ќе стане. Ако беше така немаше да има дебели луѓе!
   
 6. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Има многу луѓе што не се сексаат на редовна база. Ја не знам што те чуди што има многу дебели.
   
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  ќе си трчаш на кеј Ивано или каде било ако си од Ск ,а ако не си пак ке си трчкаш само не на кеј во Ск , така да сексот е многу важен сегмент и ги движи сите мускули на телото ,тоа ти е слично како да скокаш на јаже ,само тука скокаш на сајла и имаш 3 во 1 стронг (како нес кафе ) :D;)
  СПОРТ И СЕКС :cool::kafe
   
 8. NikJov

  NikJov Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  efikasna dieta- rezim na isharana HRONO ISHRANA
   
 9. adrenalin

  adrenalin Нов член

  Зачленет на:
  15 октомври 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  19
  3 литре воде је мало превише за дневни унос, без обзира на физичку активност. Постоји ризик да се разреди крв..

  Ниједна научна студија није до сада са 100 %-ном сигурношћу утврдила колика је неопходна количина течности која би требала да се у периоду од 24 часа унесе у људски организам. Неко каже 1,5л, неко 2л итд..међутим, неки тврде да је све преко нпр. 0,7 л превише.
   
 10. Coccinella

  Coccinella Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 август 2016
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  8
  Вака како мене, ќе купуваш се што ќе видиш, ќе се задолжуваш, ќе се расфрлаш со парите и нема да ти остане ништо за да јадеш квалитетно. И сакал не сакал слаб ќе бидеш...
   

Сподели: