Како да ослабам ефикасно?

ivanana

Староседелец
15 мај 2013
15
1
603
43
[QUOTE = "veria, post: 317820, member: 2883"] Използва ли липовон? Колко килограма загуби ти и за колко време? [/ QUOTE]
Здраво. Јас напив еден пакет од липовон и изгубив 6 килограми. Тоа се случи во текот на 1 месец! Добар резултатот за мене!
 

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
36
Oхрид
[QUOTE = "veria, post: 317820, member: 2883"] Използва ли липовон? Колко килограма загуби ти и за колко време? [/ QUOTE]
Здраво. Јас напив еден пакет од липовон и изгубив 6 килограми. Тоа се случи во текот на 1 месец! Добар резултатот за мене!
а каде мозе да се купи ?
 

Marijan

Полноправен Член
6 април 2015
25
3
13
29
bitola
ПРВО НАЈОСНОВНО ТРЕБА ДА СИ РЕШИТЕЛНА ЗА ДА ОСЛАБИШ :) и јас го имав тој проблем до пред една година ..сеа сум 18 и имам 70 кила а на 15 години имав 90 :) Запнисе! и пешачи поќе .. :))))))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Од апчињата нема да имате никакви резултати.Можеби ќе имате,ама откако ќе престанете да ги пиете,ќе си ги вратите килограмите и не само тоа,туку и двојно ќе накачите.Најефикасно слабеење се постигнува со правилна исхрана,спорт,пешачење,вежби и други физички активности.И како што рече Маријан,тие што сакате да ослабете треба решителни да бидете,однисно да имате силна волја и мотивација.Какви апчиња,какви диети?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: belabelina and Marijan

DelRey

Нов член
20 септември 2015
15
14
3
29
Јас имав 82 кг а висока сум 1.62 и имав пиено чај Зелен змај и не ми помогна, купив и таблети а од нив само ми се гадеше и никаков резултат немав и се откажав. Заминав во Германија 1 година во фамилија да работам како бебиситерка во Кинеска фамилија и тие ми помогнаа (ми кажаја дека со диети нема да ослабам само со редовна исхрана) да ослабам и сега имам 52 кг. Кога појдов тамy имав цел кога ќе се вратам да бидам во топ форма. Нормално и стресовите влиаеа на загубата на кг ама и исхраната. Пред се исхраната беше многу поразлична но сепак со правилно конзумирање на исхраната се постигнува голем ефект.

Поручек 08:00 ч.
Jaдеш колку што сакаш и што сакаш за да бидеш заситена до ручекот.

Ужина 10:00 ч.
Овошје

Ручек 12:00 - 14:00
Бело месо и протеини

Ужина 16:00 ч.
Овошје

Вечера 18:00 - 20:00 ч.
Протеини

Ужина 22:00 ч.
Овошје

Битно!!!
Детоксикација
Вода 1л на ден
Јаболка
Брокули (1 чинија на ден)

Физичка активност 30мин. дневно
Не конзумирај брза храна често.
Конзумирај повеќе бело месо, пилешко и риба а помалце црвено.

Исто така ми помогнаа и некој диетски трикови кои ги прочитав тогаш и стварно ми беа од корист.
1.Да не јадеме кога не чувствуваме глад.
2.Спиење од 8 до 10ч.
3. 2 чаши вода кога ќе станеме од спиење.
4.Поручекот да не се прескокни.
5.Да се избегава пржена храна.
6.Јади поручек како крал, ручек како нормална личност и вечера како просјак.:D