1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како да изберете име за вашето дете?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  машки - Дарио,Лука или Христијан
  женски - Елена,Маја или Христина
   
  На i_wanna_fly и Lady* им се допаѓа ова.
 2. marionka

  marionka Староседелец

  Зачленет на:
  29 март 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  На мојата ќерка би и дала име Вероника.
   
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Тема која ми донесе најголеми караници и нервози во цел мој живот.
  - ако е вака како кај нас во сите семејства пред да добијат принова, навистина жалам.
  :)
   
 4. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Не долази у обзир децата да си ги крстам по моите или неговите родители..не го сфаќам тоа,зашто детето да носи име од баба и дедо?! Доволно е презимето што ќе го носи:biggrin
  Исто не би дозволила кумот своето омилено име да го даде на моето дете...ќе си има тоа дете мајка и татко коишто си имаат свои омилени :) А моите се, за машко ми беше Давид, ама веќе имам 2 внучиња со ова име,така да го исфрлам од листата,на негово место иде Дарио, а за женско Софија,Мила или Мелани :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Машко- Калин , Серафим (на прадедоми името)
  Женско: Јохана во чест на моите германски родители , инаку и името Бисера ми е безвременско.
   
  На Prashina и parvati им се допаѓа ова.
 6. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  уште сега е крстено :) само уште да се роди, ќе бидне и тоа уште малку... инаку ако е девојче ќе е Ана, ако е машко - Мартин или Стефан, ма да јас повеќе сум за Стефан, дека и именден ќе има :giggle ама ќе видиме... инаку нема да дозволам никој да ми се меша во таа одлука, тоа е дете e на мене и мојот маж, ќе се вика така како што ние ќе сакаме ;)
   
  На smeker, vitocorleone, Taa Sum.. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Robert P

  Robert P Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Јас кога се роди керка ми сум го пребарал цел Google за интересни имиња:giggle и ... го избрав најубавото " Лилија "
  п.с му се допадна и на кумот хехехех
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Ја Лука ке си ги крсту двете :D
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Секој си има различен вкус,тоа што ми се допага мене не значи дека и на друг треба да му се свиѓа.
  Мојата керкичка се вика Ева,тоа ми беше одамна омилено име(без разлика што тука прочитав дека било име за куче(shake))
  а за машко мене ми се свига Коста а на маж ми Јован...ако имаме машко тогаш ке мислиме...
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Тетка ми сакала да се викам Велика :D а баш и не сум ''велика'' :rofl малечка сум јас..И на крајот ме крстиле Викторија-победа (wasntme)
   
  На smeker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: