1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како да изберете име за вашето дете?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  А ти затоа си бил пишан Хептаграм ХI , а јас па се чудев зашто па баш ХI од толку многу бројки :)
   
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,870
  Допаѓања:
  932
  XI е заради ова:

  „Мојот број е 11, како и броевите на тие што се наши. Петокрака Ѕвезда, со Круг во Средина, а кругот е Црвен.“
  - Книга на Законот, I:60


  П.С. Има и друго значение, но не е ок да се објаснува на форум :)
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  130
  Родена сум на Св . Никола , па оттаму ми е и името . За синот името беше по заеднички договор со маж ми дека на двајцата ни се допаѓа тоа име , плус српско а он е Србин , плус е старо име а сеуште е убаво и модерно . За името на ќерката завршен збор даде кумот . Ако имаме трето некогаш , ќе надополнам :D
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: