1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде бевте излезени последно?

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 22 февруари 2012.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,016
  Tivoli na plostad

  Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,648
  Допаѓања:
  5,728
  Вчера на виноскоп.Онака малку дожд,малку вино,рокче али ептен ме бендиса тенорот од Казакстан,(не знам како му беше името)посебно кога ја изведуваше the phantom of the opera.
   
  На Stojne и Pica pica им се допаѓа ова.
 3. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Halloween party во rock'n'roll бар. НЕМА(ШЕ) ПОДОБРО!
  [​IMG]
  Сакав уште, ама ни затворија. ;(
   
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Канди, Прилеп на кафица пред 1 сат хахах.. :D
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  134
  Во кафана за Велигден..музиката одлична,женско друштво,девет девојчиња,храната...и убаво заминав...
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  (wave)(wave) VILLAGE CAFE (bravo)(bravo) 11351137_781948881924718_7496312749830393670_n.jpg
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Прексиноќа у Џубокс.
  Шареноликост од генерации... Интересно, како и да е.
   
  #127 Saladin, 14 септември 2015
  Последна промена: 14 септември 2015
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Вчера; Custom pub; конечно го затворивме договорот за Париз.
   
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Каде ако не на широк сокак
  [​IMG]
   
  На MATEJA и Pica pica им се допаѓа ова.
 10. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  На плажа си шетавме со дечкоми:)
   

Сподели: