Каде бевте излезени последно?

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Во која дискотека, кафиќ, ресторан сте излегле последен пат или кое било последното место кај што сте си поминале најубаво? Раскажете ни малку околу тоа.

Party_Night_by_MeliNaDesigns.jpg
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Во Ред Кафе во мое маало најубаво Аеродромско...
Јадев пица, пиев ладно макијато, полнев пепељара додека замижуркував под прикачената греалка и уживав во друштвото на една исклучително драга личност.
И го видов Чековски...кој е многу поубав во живо :smug

Одамна ми помина меракот да се гужвам по дискотеки и екипи од напушени тинејџери...
Сега сум си во light mood...и убаво ми е на душичката :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Реми

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Не си грешка воопшто, јас се направив намерно на Тошо зашто уште малку ако погаламам ќе ме ставите на клада :giggle
И не е само прашањето...мене и она КАФИЌ ми боде очи :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and marjan

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Каде бевте искочени последен пат? во ред ли е прашањето или јас сум грешка?

На дијалект е де прашањето, можеби затоа не си го разбрал. :giggle

Иначе последен пат ИЗЛЕГОВ во маалски кафич. Лабаво.
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
На дијалект е де прашањето, можеби затоа не си го разбрал. :giggle

Иначе последен пат ИЗЛЕГОВ во маалски кафич. Лабаво.
да ама ако поцнеме сите да пишуваме дијалектно тешко ке оди комунукацијата а и пожелно е малку да се трудиме литературно да пишуваме,а инаку јас бев излезен во ресторанче на скара и винце :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy