Каде бевте излезени последно?

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Пивница Стар Град...се наоѓа под Скопско Кале на влезот на старата чаршија.Има пиво на точење (вчера пробав бадвајзер темно и беше баш океј(pivo)) и имаше некој рок бенд кој и не беше така добар колку што беше добро пивото.

Кикириките се наплаќаат не се гратис како во Пјаца(shake)

 
  • Like
Реакции: Redhead and Saladin

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
На турско кафе до Наргиле ги прават во вакви филџани

и на пивце до Ајриш паб имаше,пивото што го пиев е 7,9% алкохол и велат дека такво пиво правеле во 18 век монасите кои го пиеле за постите
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
На турско кафе до Наргиле ги прават во вакви филџани

и на пивце до Ајриш паб имаше,пивото што го пиев е 7,9% алкохол и велат дека такво пиво правеле во 18 век монасите кои го пиеле за постите
јес да е скапо пивово, али вреди за 3, така да исплатливо е. Башка оноа другото имаше млада жичка, ептен по мерак е.
 
  • Like
Реакции: Prashina and Aristokrat