1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде бевте излезени последно?

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 22 февруари 2012.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,014
  Ван Гог
   
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Dish пицерија
   
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Хотел Ресторан Капри
   
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Пивница Стар Град...се наоѓа под Скопско Кале на влезот на старата чаршија.Има пиво на точење (вчера пробав бадвајзер темно и беше баш океј(pivo)) и имаше некој рок бенд кој и не беше така добар колку што беше добро пивото.
  [​IMG]
  Кикириките се наплаќаат не се гратис како во Пјаца(shake)

  [​IMG]
   
  На Redhead и Saladin им се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  На Владо Јаневски концертот :)
   
 6. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  На турско кафе до Наргиле ги прават во вакви филџани
  [​IMG]
  и на пивце до Ајриш паб имаше,пивото што го пиев е 7,9% алкохол и велат дека такво пиво правеле во 18 век монасите кои го пиеле за постите
  [​IMG]
   
  На Stojne, Prashina и Saladin им се допаѓа ова.
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  јес да е скапо пивово, али вреди за 3, така да исплатливо е. Башка оноа другото имаше млада жичка, ептен по мерак е.
   
  На Prashina и Aristokrat им се допаѓа ова.
 9. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Art Cafe :kafe
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,014
  Birokrat na nes kafe .

  Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: