1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде бевте излезени последно?

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 22 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Long Play во Бисер. Темно budweiser пиво и рок музиче... топ место.
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Впарк на пиење, па потоа со другар во "Лектира - Кабаре".
   
 3. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Вчера на виноскопот.Многу осветлен плоштадот,нема ич романтика
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Са паре виното?
  Гаро го глеаше?
   
 5. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Вино ефтино,пиев некој вранец од повардарие едно шише 0,70 беше 150 и ни дадоа и чаши нивни,Гаро и Дики ги гледав ама мислам дека можат малку да ја прилагодат музиката за нашето поднебје,се растропаа демек видете кои сме,лошо беше за уши,сакав полесен џез
   
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Џезот ако е као кафански стандард, би бил тапа пошо реално можат и Миле Кузмановски да го викнат да им отпее џезирани хитови као Yesterday, Song for Adelaide, итн. Некни добив нивна преработка од класична музика, очекував шербетоина, шаблон од кафана/свадбарски џез, испадна далеку покомплексно нешто и ми пријаше за увце. Сепак реално не можам да сфатам ако ги викаат некои да свират некој лесен џез, да ги викаат Тавитијановци. Не дека се нешто овие аа ууу, но таквиот кафански џез сегде присутен па дури и во бирцузи, не би го ставил на плејлиста на манифестација како виноскоп. Си има кафани за тоа.
  Сеа за виното, реално е евтино, па би пробал нешто, само да се погодам со некој да отидам натака.
   
 7. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Пензионерски клуб.:kafe
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Шах игравте или табла? :)
   
 9. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Шах и една партија домино.:)
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015
  Tivoli na plostad

  Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
   

Сподели: