Испукајте се

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Човеку, ако еден дел од денот не ти бил убав и го забораваш, не мачи се , живеј го делот од денот кој ти бил убав и не го забораваш.
Ќе се справам јас со се, како секогаш, не грижи се. Само те молам не прави фаци, дека не сум во право...
Тоа ме боли, ме боли недоизреченото.... Толку , ти си знаеш . Прави како што сакаш и како што знаеш , но биди си искрен на себе си. Јас навистина не сум битна...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор and Photographer

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не е фер :(
Стварно не е фер.
Не можам повеќе да издржам,ставарно...
не можам... :place
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Ох јас дојдов и одма да се испукам. Ми треба место кај шо можам да се изнавикам она гласно да си го одерам грлото. Абе арно ми се се случува, за мене само така. Сама сум си крива за се.грррррррррррр
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Отсекогаш знаеше да удриш таму каде што најмногу боли.Но денес претера.Денес ми покажа дека луѓето не можат да се сменат,колку шанси и да му даваш. Уште од мал немаш сини очи,немаш сини очи,немаш сини очи... зар не заслужувам да живеам зошто немам сини очи? Се можев да поднесам, ама денеска тоа што ми го кажа никогаш ама баш никогаш нема да ти го заборавам! И никогаш нема да можам да ти простам, зошто ти си веќе надвор од мојот живот.Ја уби последната ронка надеж дека ќе можам да те сменам. Колку сум бил само наивен! Да ме гледаш како плачам и да продолжиш со твоите лаги? Каква личност си ти? Што имаш во себе? Не можам да ти опишам колку ме повреди,колку направи да се чувствувам мизерно и лошо. Епа од денеска ТИ не постоиш за мене.И никогаш повеќе нема да стапнам во твојата одвратна куќа.Како јас што плачев денес и целата болка што ја чувствував,се надевам дека личноста што најмногу ја сакаш ќе го искуси истото.
Ах да,за крај,можеби немам сини очи,ама и јас сум човек од крв и месо и имам чувства.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Тежок ден беше денес, тешки зборови паднаа, една врска прекина. Нема ни да викам, ни да зборам, ни ништо од сега па натаму молк и само молк.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Сакам да пукам со пушка :( но во ова глупо Скопје нема таков клуб освен во ЈБТ што е ненормално скапо :/
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
мадафакаaaaaaaaaаа! :mad

women_boxing___busted_1_by_romusha-d5dn26e.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and The_countess