1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интернет помош

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Од рутерите на T-home. Speedport W503V
   
 2. Аце

  Аце Староседелец

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  28
  Пробај со 192.168.178.1
  Од лево од менито би требало да имаш Security кликни на тоа и од опциите кои ти се појавија избери: Enable WPA encryption.
  Потоа избери WPA/WPA2 и WPA key/password е лозинката која ќе биде на интенретот.
  Зачувај ги промените.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  На Selma и Аце им се допаѓа ова.
 4. Аце

  Аце Староседелец

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  28
  ^ ете сликовито објаснето!
   
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Благодарам :)
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Аце еве ова ми се појавува

  capture-20130223-200036.png capture-20130223-200036.png
   
 7. Аце

  Аце Староседелец

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  28
  User Interface ова ти е лозинка за која ќе се најавуваш во рутерот, пиши лозинка и повторно пиши ја подолу. Кога ќе се најавуваш на speedport.ip или таа IP адреса што ти ја дадов ќе ти ја бара лозинката што ќе ја пишеш сега за да можеш да правиш промени во рутерот. Ова не е поврзано со лозинката од wireless-от.

  Немам рутер како ова но од искуство, така да Ночной охотник би ти помогнал ако грешам.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  пробај со лозинка која сакаш да ја користиш ако не сака, барај на кутијата од рутерот има фабричка лозинка. Истата лозинка ја има одзади на рутерот. Мене лозинката за рутерот ми е иста како и за интернетот
  http://www.t-home.mk/Upload/ProductDocument/Upatstvo_instalacija_Call_Surf_SpeedportW503V.pdf
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Абе пробују да си га укључу мејл
  И штракам пасфорд сфе под конац и искача ми глупости там да одговору
  Confirm Your Identity: Answer Security Question
  Where did you spend your honeymoon?
  Added March 2, 2010
  Koј ханимун бре : ) па ја неам жена бе
   
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  И јас немам омилен uncle па имам пишано некое име :) помисли на некое место кај што си бил со Лејди Ти :)
   

Сподели: