Интернет помош

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Аман више, ме умреа реклами на Мозилава. Ставив addblock и пак ми искачаа, но само како непотполнети квадрати, односно таму каде што треба да стои рекламата, што многу ме нервира. По не знам кој пат ја рестартирав Мозилата, еве пред саат време најтазе, пушив адблок пак и ништо! Сега ни адблок не ми помага... има ли некакво решение?

Отвори ја прикачената датотека 22574
Потражи у Control Panel / Programs and Features програм сс име исто или слично на тој што е заокружено. Ако има, а гарантирано има, бриши. Исто такој провери у Addons - Extensions у подешавања на фајрфокс.adds.jpg
 

Прикачувања

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    155.1 KB · Прегледи: 9
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip and MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Потражи у Control Panel / Programs and Features програм сс име исто или слично на тој што е заокружено. Ако има, а гарантирано има, бриши. Исто такој провери у Addons - Extensions у подешавања на фајрфокс.Отвори ја прикачената датотека 22577

Е фала, го најдов тоа и го uninstall-ирав и сега нема повеќе реклами. Thx!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
01.png

Дечки, ми треба помош. Користам хромиум. Инсталиран ми е последниот адобе флеш плеер. Не ми дава клипови по форумиве, или нна некои сајтови.Пишува дека треба рачно да му мавнам enable во листата со plugin-и. Во листата го нема.
02.png

Истиот проблем го нема на хром. Хромиум користам заради рачно внесените екстензии за мапирање кои хромот не ги поддржува. Чаре?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Да споделам нешто шо ми помогна...

Имате проблем со хром и хром-бејсд браузери (спарк, драгон и остали) не ви отвара страници него се појавува триаголник со извичник со следнава порака -

The site security certificate is not trusted

Или разни варијации на истата...прилично иритантна ситуација.:banghead

Полесната варијанта е даблклик на часовникот долу десно и ставање точно време плус синхрохизација со виндоус.
Ако тоа не помага, исклучете хром, клик на пропертис на хромот, клик shortcut и во полето target каде што стои локацијата на хромот избришете ако има било каква екстензија после блабла.chrome.exe``, клик на спејсбар за едно слободно место после наводниците и копи-пејстнете го следново...

--ignore-certificate-errors

Клик на аплај и немате мака, отвара буквално све :)
Може да се деси пак да праи срања, повторете ја постапката кога и да се појави проблем и тоа е тоа...
 
Последна промена: