1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интернет помош

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Потражи у Control Panel / Programs and Features програм сс име исто или слично на тој што е заокружено. Ако има, а гарантирано има, бриши. Исто такој провери у Addons - Extensions у подешавања на фајрфокс. adds.jpg
   

  Прикачени податотеки:

  • Untitled.jpg
   Untitled.jpg
   Големина на датотека:
   155.1 KB
   Прегледи:
   9
  #81 990Freak, 27 јануари 2015
  Последна промена: 27 јануари 2015
  На BlackTulip и MissChievous им се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Е фала, го најдов тоа и го uninstall-ирав и сега нема повеќе реклами. Thx!
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  01.png

  Дечки, ми треба помош. Користам хромиум. Инсталиран ми е последниот адобе флеш плеер. Не ми дава клипови по форумиве, или нна некои сајтови.Пишува дека треба рачно да му мавнам enable во листата со plugin-и. Во листата го нема.
  02.png

  Истиот проблем го нема на хром. Хромиум користам заради рачно внесените екстензии за мапирање кои хромот не ги поддржува. Чаре?
   
 4. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Имаш две верзии на флеш плеер, NPAPI и обична. Пробај ја другата.
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Да споделам нешто шо ми помогна...

  Имате проблем со хром и хром-бејсд браузери (спарк, драгон и остали) не ви отвара страници него се појавува триаголник со извичник со следнава порака -

  The site security certificate is not trusted

  Или разни варијации на истата...прилично иритантна ситуација.:banghead

  Полесната варијанта е даблклик на часовникот долу десно и ставање точно време плус синхрохизација со виндоус.
  Ако тоа не помага, исклучете хром, клик на пропертис на хромот, клик shortcut и во полето target каде што стои локацијата на хромот избришете ако има било каква екстензија после блабла.chrome.exe``, клик на спејсбар за едно слободно место после наводниците и копи-пејстнете го следново...

  --ignore-certificate-errors

  Клик на аплај и немате мака, отвара буквално све :)
  Може да се деси пак да праи срања, повторете ја постапката кога и да се појави проблем и тоа е тоа...
   
  #85 Outrider, 20 јуни 2015
  Последна промена: 20 јуни 2015

Сподели: