Интернет помош

Alex

Нов член
15 февруари 2012
7
4
3
Делчево
Ме интересира која е максималната брзина која би ја извадил на халф моуд ? :)

Ако ви е потребна било каква помош во врска со интернетот, обратете се во оваа тема :)

Важна зошто не добивам одговор кога ти си толку многу подготвена ???
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Важна зошто не добивам одговор кога ти си толку многу подготвена ???
Во темава може било кој да даде одговор :) а јас не ти дадов одговор затоа што неможам да разберам на што поточно мислиш, ако не ти е проблем објасни повеќе околу проблемот и ќе го решиме :)
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,741
2,356
1,123
www.crnobelo.com
Ме интересира која е максималната брзина која би ја извадил на халф моуд ? :)
Важна зошто не добивам одговор кога ти си толку многу подготвена ???
Затоа што не е техничка подршка :)
Доколку налета некој што знае да ти одговори, ќе ти пише ;)
 
  • Like
Реакции: важна

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
може да ми дадете линк за да симнам photoshop, не сум работела никогаш со него но сеа би сакала да пробам ми треба за да направам еден плакат :) фала однапред :)
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
може да ми дадете линк за да симнам photoshop, не сум работела никогаш со него но сеа би сакала да пробам ми треба за да направам еден плакат :) фала однапред :)
http://www.adobe.com/downloads/ симни го од овде и можеш да го користиш 30 дена бесплатно (триал), а потоа можеш да го купиш онлајн :)
 
  • Like
Реакции: JaMi

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
Ај дајте помош како да сменам јазик од EN во MK на wordpress 3.3.1v...
Барав на нет пишува во settings/generals па тука да сум избирал јазик ама нема...
неможам да мењам верзија на wordpress-от зашто самиот хост што го иам купено ми ја исталира таа верзиј. Така да ако постои некој plugin или некое друго чудо да ми смени јазикот да пратите или да ми објасните како би го сменил на друг начин би бил многу благодарен :D
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Ај дајте помош како да сменам јазик од EN во MK на wordpress 3.3.1v...
Барав на нет пишува во settings/generals па тука да сум избирал јазик ама нема...
неможам да мењам верзија на wordpress-от зашто самиот хост што го иам купено ми ја исталира таа верзиј. Така да ако постои некој plugin или некое друго чудо да ми смени јазикот да пратите или да ми објасните како би го сменил на друг начин би бил многу благодарен :D
пробај надјдолу на страната во левиот агол...
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките