1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интернет помош

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Ако ви е потребна било каква помош во врска со интернетот, обратете се во оваа тема :)
   
  На mAcIkA му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Alex

  Alex Нов член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  4
  Ме интересира која е максималната брзина која би ја извадил на халф моуд ? :)


  Важна зошто не добивам одговор кога ти си толку многу подготвена ???
   
 3. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Во темава може било кој да даде одговор :) а јас не ти дадов одговор затоа што неможам да разберам на што поточно мислиш, ако не ти е проблем објасни повеќе околу проблемот и ќе го решиме :)
   
 4. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Затоа што не е техничка подршка :)
  Доколку налета некој што знае да ти одговори, ќе ти пише ;)
   
  На важна му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  може да ми дадете линк за да симнам photoshop, не сум работела никогаш со него но сеа би сакала да пробам ми треба за да направам еден плакат :) фала однапред :)
   
 6. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  http://www.adobe.com/downloads/ симни го од овде и можеш да го користиш 30 дена бесплатно (триал), а потоа можеш да го купиш онлајн :)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Ај дајте помош како да сменам јазик од EN во MK на wordpress 3.3.1v...
  Барав на нет пишува во settings/generals па тука да сум избирал јазик ама нема...
  неможам да мењам верзија на wordpress-от зашто самиот хост што го иам купено ми ја исталира таа верзиј. Така да ако постои некој plugin или некое друго чудо да ми смени јазикот да пратите или да ми објасните како би го сменил на друг начин би бил многу благодарен :D
   
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  пробај надјдолу на страната во левиот агол...
   
 9. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  нема... ги пребарав сите можни места...
  ќе те замолам ако не ти е тешко со скриншот да ми покажеш :D
   
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  сигурно знае и ќе може да ти помогне:)
   

Сподели: