1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интернет помош

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Ова е како да го дознаеш профилот. Јас го знам профилот, ми треба да ги видам сликите што се скриени. :D
   
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Дее Дее наша пак има проблем со профилот...ја замолувам важната ако може да ни помогне
  нека ни каже Стефанија што е проблемот уствари оти ке ни фали дее дее то...и во лајкови и во позитивни мисли(inlove)
   
 3. Стефанија

  Стефанија Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  233
  Дее Дее повторно има проблем со форумов, кога сака да се најави го пишува нејзиниот емаил ама пишува дека непостои профил со таков емаил, а кога го пишува никот и покажува дека не е точен пасвордот. Таа пробува да го ресетира ама ништо не и стига за тоа што таа се обидела да го ресетира. Ако некој знае и сака да и помогне нека пише на мене јас ќе и пренесам. Благодарам однапред! :)
   
 4. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Што е овој пат?
   
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Дее Дее имала костантно проблем и со хакнување фб профили ако разбрав добро?Шо значи не е до овде само туку можеби некој од кај неа.
   
 6. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Пренесете и дека и е ресетирана, новата лозинка и е пратена на имејлот.
   
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Благодарам,преку Стефанија ке и биде пренесено.
   
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Имам тројанец и не знам дали сум го исчистил зашто го наоѓа го бришам на крај коа уклучувам пи си ми кажува дека иам грешка
  Error loading C:\ProgramData\SysLogger\core32_175.dll The specified module could not be found.
   
 9. Аце

  Аце Староседелец

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  28
  Најверојатно не е :)
  Симни го HijackThis алатка која ќе анализира што имаш во твојот компјутер најверојатно фајлот го нема но сеуште одреден софтвер го “повикува“ па така да затоа ова ти се појавува. HJT симни го од тука, инсталирај го лесен е за инсталација и стартувај го. Во долниот агол имаш копче Scan кликни на него. Почекај да заврши скенирањето и откако ќе заврши на истото место каде што притисна Scan сега има Save Log. Зачувај го логот и прикачи го некаде mediafire или pastebin и прати ми линк...

  Доколку користиш некаков антивирус време е да го промениш, дури и антивирусот на Мајкрософт може да го детектира и избрише овој тип на вирус, незнам како се протнал во твојот компјутер :).

  Доколку си advanced user симни Kaspersky Virus Removal Tool инсталирај го на Dekstop, рестартирај го pc-то и стартувај Safe Mode, стартувај го програмов и направи Deep Scan на твојот компјутер... Претходно во Settings подеси да автоматски го брише вирусот при скенирање штом го детектира (не на крај од скенирањето).
   
  На ShakaZulu му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Фала ти,јас имав долги години Eset и редовно го апдејтував ама не знам како успеа да закачам севте тројанец,го сменив со аваст и авастот го наоѓаше ама не го бришеше,па симнав SuperAnti spyware i so deep scan go najdov pod imeto нешто тројанец-fake и имаше нели каде се наоѓа и на крај беше scvhost.exe ако не се лажам и стиснав да го избришам,пак му удрив уште еден скен и го немаше ама дека ми ја покажува пораката на почеток затоа се загрижив.
  Иначе да напоменам дека се посомневав дека иам тројанец зашто писито ми правеше рестарт тие два дена од немајкаде.
  Вака HJT го симнав напраив log као што ми кажа па ако е потребно ќе ти го пратам во инбокс,фала ти уште еднаш.
   

Сподели: