Зошто машките мразат да зборуваат со женските на тема фудбал?

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Може да знам поради кои причини навиваш за реал, ако е фудбалски ок (наведи некои од нив ќе те молам) Ама ако е поради тоа што некои играчи што пошле таму и биле атрактивни надвор од терен а не на терен тогаш да прајме друг маубет :p
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Може да знам поради кои причини навиваш за реал, ако е фудбалски ок (наведи некои од нив ќе те молам) Ама ако е поради тоа што некои играчи што пошле таму и биле атрактивни надвор од терен а не на терен тогаш да прајме друг маубет :p
Многу е лесно тука да нни поставувате прашања за фудбалот....чичко гоогле се ке ни казе:wavespin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN and ShakaZulu

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Многу е лесно тука да нни поставувате прашања за фудбалот....чичко гоогле се ке ни казе:wavespin
хехехе јас мислам дека нема да бидите дрски и да лажете со податоци од нет :D
Поставив обично прашање, зошто девојките погоре навиваат за Реал. Не очекувам одговор дека Ди Стефано и Пушчаш играле таму во шеесетите :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Женски причини да навиваш за Реал?
Педерано Роналдо и Кака, многу јасно. Ко јас пред 10 години многу разбирав, па да се радувам што победиле на светско.
Или пак сум им знаела постава и позадинска кариера на играчите што им поминале низ редовите, па да бирам квалитет.
Исто ко што повеќе од пола женски низ град беа Росоњерки кога Кака играше за Милан на времето, и тој беше и единствен играч на Милан што им беше познат.
Или Бекам за Манчестер Јунајтед. То беше поим! А сега нигде ги нема.
Едно време и Торес манија беше фатила, па сега го гледаат колку е тапа.
Факт е, која што сака нека ви каже, ама женските во тинејџерски години, според изгледот на фудбалерите се одлучуваат за кого ќе навиваат. Звучно име застапено по таблоиди + убав изглед = Женска навивачка плус.
Е после некој период се радуваат на титулите на клубот како за клуб, а не за поединец.
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
хехехе јас мислам дека нема да бидите дрски и да лажете со податоци од нет :D
Поставив обично прашање, зошто девојките погоре навиваат за Реал. Не очекувам одговор дека Ди Стефано и Пушчаш играле таму во шеесетите :D
Навивам за Реал поради Касиљас, Рамос, Пепе, Роналдо, Кака, Алонсо.. навивам за Реал поради Бернабеу, навивам за Реал зошто чувствувам топлина во градите кога го забележувам некаде наоколу нивниот грб и белиот дрес, навивам за нив зошто еден дечко ги сакаше повеќе отколку што ме сакаше мене.. интересно е што почнав и јас да ги сакам многу многу мнооогу повеќе отколку што го сакав него, сега сме еднакви :Р : )))) Едноставно ги сакам, и се радувам кога победуваат, и плачам кога се поразени, плачам кога го гледам Икер како плаче зошто знам дека е еден од малкуте што играат со срцето за Реал.... навивам за Реал и и не ме сфаќаат луѓето, ама јас сум психоделична кога станува збор за Реал :D
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
чоек, да има женска шо навива за Челзи одма се женам :)