Зошто машките мразат да зборуваат со женските на тема фудбал?

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
не верувам дека потполно си во право ... последно светско првенство го изгледав во женско друштво кој повеке од мене пиеа пиво и урлаа на секој гол ... имам и другарки кој навиваат за реал барса милан блабла , па секогаш кога играат против мојот тим (интер) заедно ги следиме натпреварите , си имаме и договор - ако мојот тим е домакин, тогаш кај мене се собираме и обратно :D
значи доколку девојката го обожава фудбалот и следи се што се дешава (трансфери, повреди, позајмици) не гледам никаква причина зашто не би дебатирал со неа во врска со фудбалот !
подобро би гледал и дебатирал со некоја девојка за фудбалот,што стварно се разбира... одколку со некој тапанар што се нарекува фан , а нема гледано фудбал од кога е роден ...

тенкју (happy)

Да си ми жив и здрав за муабетов.

чоек, да има женска шо навива за Челзи одма се женам :)

Женичеш ме? :trepka :D:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Земјак најди ја важна некаде низ форумов 100% челзи ама џабе ви е, денеска судиите ви донесоа психолошка преднос како секогаш... за бош тим навивате :p

Инаку за Марија, од цел муабет тоа што поштувам е Икер ... не би навлегувал во детални муабети за шпанско првенство бидеќи не го следам активно одамна но како и секаде клуб со инјектиран кеш од страна не поштувам па така ни реал како подружница на кралот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Марија

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
Толку многу сакам фудбал, со толку жар го гледам секој натпревар на мојот тим и толку многу навивам што за секој пораз срцево ми плаче и речиси секогаш кога сакам да зборувам со некое машко на тема фудбал секогаш добивам повратен одговор дека за фудбал не се збори со женски и дека тоа машките најмногу го мразат... сакам да знам зошто ? :)
Неупатеноста на женските неможе да ја наведете за причина зошто лично јас сум многу повеќе упатена и од некои машки :)))
браво мацо па ти се си знаела
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Мене ми се нема случено машко да избегнува да дискутира со мене околку фудбал.
До душа јас пратам и други споротви освен фудбал, ми се има случено машки да ме прашуваат за резултати и сл.
Јас само знам дека за навивачи или фанови не ги сметам оние што навиваат за повеќе тимови, БЕЗ РАЗЛИКА НА ПОЛОТ!
Ја прочитав првата страна и навистина сум разочарана со мислењата, женските немале појма од фудбал и со сила гледале фудбал или пак дека убави биле фудбалерите и од инает. Немам друга работа и ќе са инаетам и ќе се досадувам цели 90 минути а некогаш и повеќе. Yeah sure -.-
А и да ве прашам вас машките што толку следите спорт, тоа што сум женско ме прави помалку навивач на Челзи?
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Па ги сваќам зашо им е глупо да зборат со женските за фудбал тоа сеа исто ко женско да праи муабет со машко за некоја нова колекција на облека козметика или воопшто за козметика и сепак има некои женски што се прават леле ми изгуби тимот страсен навивач сум им а уствари незз ни еден играч или знаат еден зашо се палат на тој сиг нема машкото да ком со женското да ств убав е овој ама добро може грешам може ств има женски страсни навивачи ;) хахахахах :D