1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Зошто машките мразат да зборуваат со женските на тема фудбал?

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Марија, 15 април 2012.

 1. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Толку многу сакам фудбал, со толку жар го гледам секој натпревар на мојот тим и толку многу навивам што за секој пораз срцево ми плаче и речиси секогаш кога сакам да зборувам со некое машко на тема фудбал секогаш добивам повратен одговор дека за фудбал не се збори со женски и дека тоа машките најмногу го мразат... сакам да знам зошто ? :)
  Неупатеноста на женските неможе да ја наведете за причина зошто лично јас сум многу повеќе упатена и од некои машки :)))
   
  На Хоуп*, BOGAtiJEBEM1g, Bum-Bum и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Ја несакам да зборам пред се заради неупатеност а и чудно ми е да се расправам со девојче за фудбал..едноставно чудно е мислам дека друга посебна причина нема..
   
  На Bibi@, Kiko*, Dee Dee и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  И мене тоа најмногу ме нервира!!! Као демек ако сме женски не се разбираме во фудбал. А еве конкретен пример дека понекогаш може да биде и спротивно: Пишувам на YT коментар за утакмицава со Tottenham: "Play Ferreira instead of Bosingwa!" и еден идиот ми враќа: "No way, play Bertrand!" (Фановите на Челси ќе ме сфатат, a за другите да појаснам: Bosingwa & Ferreira се десни бекови, Bertrand е лев.) :banghead
   
  На важна, Bum-Bum, Dee Dee и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  има нешто ама не кажувам.... :) че добијам бан :)
   
 5. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Тоа е веќе дискриминација :Р чудно било со девојче... и после тие како мене патат зошто другарките несакаат да слушнат за фудбал а на другарите или дечкото им е чудно... ццц
   
  На Bum-Bum и Dee Dee им се допаѓа ова.
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  епа еве затоа на форумов си имаш доста теми за фудбал а и можеш да си отвориш твој теми и да ја задоволиш твојата желба за фудбалско дискутирање :)
   
  На Bum-Bum и Dee Dee им се допаѓа ова.
 7. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Марија, ако ми речеш сеа уште дека за Јунајтед навиваш, јас се откажувам од муабетов. :D
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Абе види, машките тоа си го сметаат за свое поле, како што женските ја сметаме шминката и дотерувањето. Има едноставно некои кои не се разбираат толку, па не се впуштаат во разговор, за женско да не им го скрши егото на нивно поле.
  Е сега, на нив им е подеднакво чудно да зборуваат за фудбал со женско, како што би им било чудно женското да почне да им расправа за сукњи, штикли, шминка и 300 нијанси на бои кои за нив се исти.
  А да бидам реална, не сум еве некој експерт за спорт, зборувам колку што знам, ама има и женски што навистина се фанатици и пратат се’, па толку напнуваат и кењаат да си го покажат знаењето, што за било кого ќе е иритирачко.
  Тоа ти е исто ко сега мене да фати машко да ми расправа „Ова е рубин црвена, ова е корална, ова е цреша боја, на зелени пантолони ќе ти одговара ваква крем боја, очите нагласи ги со оваква маскара...“ Море ај.
   
  На Bibi@, Марија и Hexasto им се допаѓа ова.
 9. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Тоа е тоа. :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  хахахха не не, англиско првенство не следам толку често, ако треба ептен да одберам тогаш јунајдет заради Ван дер Сар иако се пензионираше или Челзи заради Мурињо и заради најдобриот другар.
  п.с Незнаеш како ќе навивам за Челзи во среда : ))) ептен сакам да ја победат Барса : )
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: