Зошто машките мразат да зборуваат со женските на тема фудбал?

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Јас...не сакам заради тоа и така и мислам дека не е правилно женско да глеа фудбал.
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Не да не сакаме, избегаваме.
Колку пати имам праено на темава муабет, ехеееј.
Иначе, зависи до чоекот. Некои машки не ни сакаат да пробаат да праат муабет со женско за фудбал баш ради тоа што мислат дека не треба тие да се мешаат во фудбалот, а некои како мене прво гледаат дали женската се разбира па после праат што ќе праат. Има некој женски што се wanna-be експерти за фудбал, а има и некој стварно што се разбираат.
Ја лично и персонално познавам и такви и такви, таа што не се разбира ме вади од контакт а со другата имаме праено муабет и саат и пол за фудбалот ама стварно се разбира типката. Искрено, со неа можам поубаво муабет да напраам отколку со повеќе од половина од машките. Така да, тие машки што не сакаат да праат муабет или немаат врска од фудбал или се праат дека имаат.
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Толку многу сакам фудбал, со толку жар го гледам секој натпревар на мојот тим и толку многу навивам што за секој пораз срцево ми плаче и речиси секогаш кога сакам да зборувам со некое машко на тема фудбал секогаш добивам повратен одговор дека за фудбал не се збори со женски и дека тоа машките најмногу го мразат... сакам да знам зошто ? :)
Неупатеноста на женските неможе да ја наведете за причина зошто лично јас сум многу повеќе упатена и од некои машки :)))


не верувам дека потполно си во право ... последно светско првенство го изгледав во женско друштво кој повеке од мене пиеа пиво и урлаа на секој гол ... имам и другарки кој навиваат за реал барса милан блабла , па секогаш кога играат против мојот тим (интер) заедно ги следиме натпреварите , си имаме и договор - ако мојот тим е домакин, тогаш кај мене се собираме и обратно :D
значи доколку девојката го обожава фудбалот и следи се што се дешава (трансфери, повреди, позајмици) не гледам никаква причина зашто не би дебатирал со неа во врска со фудбалот !
подобро би гледал и дебатирал со некоја девојка за фудбалот,што стварно се разбира... одколку со некој тапанар што се нарекува фан , а нема гледано фудбал од кога е роден ...

тенкју (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead and melpomena

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
не верувам дека потполно си во право ... последно светско првенство го изгледав во женско друштво кој повеке од мене пиеа пиво и урлаа на секој гол ... имам и другарки кој навиваат за реал барса милан блабла , па секогаш кога играат против мојот тим (интер) заедно ги следиме натпреварите , си имаме и договор - ако мојот тим е домакин, тогаш кај мене се собираме и обратно :D
значи доколку девојката го обожава фудбалот и следи се што се дешава (трансфери, повреди, позајмици) не гледам никаква причина зашто не би дебатирал со неа во врска со фудбалот !
подобро би гледал и дебатирал со некоја девојка за фудбалот,што стварно се разбира... одколку со некој тапанар што се нарекува фан , а нема гледано фудбал од кога е роден ...

тенкју (happy)
епа не сум потполно во право, ама моето мислење се однесува на поголем дел од машкиот пол, добро е што постои и еден помал дел како тебе па нема никакви проблеми за дебатирање на тема фудбал со девојче. Браво, баш ме радува твоето мислење : ))))))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
епа не сум потполно во право, ама моето мислење се однесува на поголем дел од машкиот пол, добро е што постои и еден помал дел како тебе па нема никакви проблеми за дебатирање на тема фудбал со девојче. Браво, баш ме радува твоето мислење : ))))))

мило ми е што те израдував (happy)

можеме да идеме на пиво следната година кога ке играат Реал - Интер :D
само имам услов ... кој ке изгуби, ја плаќа сметката...

:skip
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јес да сакам да гледам фудбал ама не којзнае колку стрстно,онака само претежно кога е некој значаен натревар за куп или некој натпревар кој одлучува нешто,посебно ако е значајно за Барса и Јувентус
Ако игра Барса против реал тој натпревар гледам да не го испуштам или МИлан Јувентус
Манчестер кога игра и да нема друго на тв нема шанси да ги гледам:nah
Значи не глумам лудило дека којзнае колку ме интересира фудбалот но сакам да гледам понекогаш
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
мило ми е што те израдував (happy)

можеме да идеме на пиво следната година кога ке играат Реал - Интер :D
само имам услов ... кој ке изгуби, ја плаќа сметката...

:skip
хахахахха не пијам пиво ама ајде може, ќе смислиме нешто... само ќе причекаме малку тоа, ако продолжи вака Интер може да не биде наредна година :Р
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
хахахахха не пијам пиво ама ајде може, ќе смислиме нешто... само ќе причекаме малку тоа, ако продолжи вака Интер може да не биде наредна година :Р

браво ... пријатно ме изненади :)
мислев дека само шпанска лига следиш :D
се надевам сега со новиов тренер ке стигнеме до место на табелата кое води во лигата на шампионите ... ( и Мурињо го пофали новиов тренер и посака да остане и следната сезона на клупата на Интер )
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Има женски иако ретки што стварно гледаат фудбал и ко што пиша некој погоре знаат мн јако да урлаат кога гледаат утакмициа и пијат пиво, ждригаат се дерат, а повеќето мислам дека само се занесуваат пошто се попалени на некои играчи и знаат еден,двајца играчи и као гледаат фудбал демек фанови ама нема врска
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena