Друштвени игри | Црнобело Форум

Друштвени игри

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Не љути се,монопол (јас секогаш бев банката) и сега страшно ми се игра на монопол...
Ке биде убаво на некоја собиранка да се организира некоја игра ваква...И кој изгуби ке го части победникот кафе :D
И нема љутиш :D Игра е тоа само.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133

Ние во друштво само оваа ја играме :giggle си ја испринтавме пошо неможевме да ја најдиме да ја купиме ама и вака брка работа :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
Своевремено со неколку форумџии оттука игравме неколку партии Монопол. Баш би сакал пак да фатиме ако не тоа, барем картите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Монопол аф корс, карти , табла, 90% од горенаведените :) :) а сакав да научам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav