1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Друштвени игри

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од MissChievous, 21 февруари 2012.

 1. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Од игри со карти играм се, шах сакам ептен, ама ретко си наоѓам соиграч.
  Монополот и човечето ми се досадни...

  Иначе, ај некогаш да играме нешто онлајн заедно. Кој сака шах со мене, или можеме монопол или карти!?
   
  На Lena и Pica pica им се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Кога ќе бидам послободен .. те викам на партија шах. Одамна барам партнер за игра : )
   
  На Хоуп* и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 3. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  слаб си бе слаб си еее....:zelen:zelen:mstickle
   
 4. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Ај ти праам бе :D
   
 5. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Колку чини оваа Clue и каде ја има?
   
 6. steel

  steel Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 декември 2013
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  5
 7. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Може шах да играме ,креирај профил тука,
  секој кој сака може да ни се придружи.:)
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  И јас сакам,ама не знам :sram
   
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Играсмо порано табланет на играјсмо се точка ком ли беше сајт
  Праесмо добри партие на нешто,на мењање аватар, потпис и слично, аа времиња...
  А има и биљард на миниклипс точка ком, плескасмо се сс Алексис, порано и сс Селене играсмо
   
  На Хоуп* и Pica pica им се допаѓа ова.
 10. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  нема проблем,направин ник има посебни соби со одредено време,еве нека биде на 20мин. ќе бидеме сами и ќе се играме!:rolleyes:

  Никако не ми одат од рака игри кој се играат на среќа (коцки,карти),па се откажав.:(

  Те чекам во соба број 10,на 20мин партија.:sram
   
  На Lena и parvati им се допаѓа ова.

Сподели: